Home » sağlık » Zirkonyum diş fiyatlarının belirlenmesini neler etkiler?
zirkonyum diş fiyatları, zirkonyum diş kaplama, dişleri fırçalamak

Zirkonyum diş fiyatlarının belirlenmesini neler etkiler?

Zirkonyum kaplama, geleneksel metal destekli porselen kaplamalara göre çok daha doğal ve estetik görüntü veren bir tedavi metodudur. Zira metal destekli porselenler, altyapılarında kullanılan metalin rengi ve ışık geçirgenliklerinin olmaması nedeniyle, doğal olmayacak kadar beyaz ve parlak görüntü verebilirler. Zirkonyum ise, metal kullanılmadığı ve ışık geçirgenliğine sahip olduğu için bu sorunları yaşatmaz. Estetik diş hekimleri tarafından tercih edilen ve özellikle sahne sanatçıları tarafından tercih edilen bir tedavi şeklidir.

Kullanılan malzemenin kalitesi ve özellikleri, zirkonyum diş fiyatlarını doğrudan etkiler.Zirkonyum diş fiyatlarının yüksekliği, zirkonyumun kullanım şekli anlaşıldığında daha rahat anlaşılabilecektir: Zirkonyum, alt yapı desteği olarak kullanılır ve normal porselen kaplamanın desteği olarak metalin değil, zirkonyumun tercih edilmesi durumunu ifade eder. Zirkonyum, biyolojik olarak %100 uyumlu bir materyaldir ve metalde olduğu gibi, dişeti problemlerine neden olmaz.

Zirkonyum Diş Kaplamanın Zararları Var Mıdır ?

zirkonyum diş fiyatları, zirkonyum diş kaplama, dişleri fırçalamakAlerji yapmaz, ısı iletimi daha yüksektir, dişlerde hassasiyete neden olmaz. Gri metal bir yansımaya sebep olmaz. Ömrü çok daha uzundur ve bakımı özel işlem gerektirmez, dişleri fırçalamak yeterlidir. Ancak uygulanması da metal destekli porselenlere göre daha uzun ve teferruatlıdır. Öncelikle tarayıcı bir kamera yardımı ile diş görüntüsü elde edilir. Bu görüntü kullanılarak diş alt yapı tasarımı (CAD) gerçekleştirilir ve üretime (CAM) geçilir. Üretimde zirkonyum tozunun sıkıştırılması ile oluşturulmuş bloklar fırınlanarak porselen elde edilir. Üretim, diş görüntüleriniz yardımı ile harici bir laboratuvarda bir teknisyen tarafından gerçekleştirilir ve diş kaplamanıza hem şekil ve hem de rengini veren bu teknisyendir.

Üretim süreci 5 ila 15 gün arasında sürer. Zirkonyum diş kaplamaları estetik görüntüyü hedeflediğinden, diş renginizi beğenmezseniz bu süre uzayabilir. Görüldüğü gibi, zirkonyum diş fiyatlarını etkileyen pek çok unsur vardır; kullanılan malzemenin kalitesi, üretim sürecinin uzunluğu ve zorluğu, başka kişilerle çalışılması ve diş hekiminizin bilgi ve tecrübesi gibi. Zirkonyum diş kaplaması, bilgisayar yardımıyla sadece size özel olarak üretilir ve bu nedenle %100 uyum gösterir ve çok uzun süre dayanmaları beklenir. Bu nedenle estetik görüntü tercih eden herkes tarafından tercih edilmelidir zira geleneksel metal destekli kaplamaya göre tek dezavantajı, fiyatıdır.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir