Home » güzellik-bakım » Yüzde oluşan lekelere doğal çözüm
yüz lekelerine doğal çözüm, yüz lekeleri için çözüm, yüz lekelerini giderme

Yüzde oluşan lekelere doğal çözüm

Yaz güneşi cilde direkt temas ettiğinden dolayı yüzde başlayan güneş lekeleri rahatsız edici görünmektedir. Bayanlar güneş lekesi ve yüzde istenmeyen sivilce gibi durumlarda hemen evde yüz maskesi yapmaya karar vermektedir. Evde bulunan doğal malzemeleri kullanarak yüzde başlayan leke ve sivilcelere hazırladıkları karışımlarla müdahale etmektedirler. Yapılan maske yüze zarar vermeyecek doğal malzemeden hazırlanmalıdır.  Cilt yapısını bilen kişiler cilde uygun karışımlar hazırlayarak yüzde çıkan sivilce ve lekelere karşı doğal tedavi yöntemi uygulamaktadırlar.  Bilinçli yapılan uygulamalar cilde zararsız olmakla birlikte yararda sağlamaktadır. Cilde eksilen E ve A vitaminlerini kullanılan doğal malzeme ile takviye etmek mümkün olmaktadır. Karma cilt, kuru cilt ve yağlı ciltlere ayrı uygulama yapılmalıdır. Yüzde sıkılaştırma ve kırışık azaltmak için değişik uygulama yöntemleri bulunmaktadır. Güzellik uzmanının tavsiyesi alınmadan cildin yapısı belirlenmeden asla maske kullanılmamalıdır.yüz lekelerine doğal çözüm, yüz lekeleri için çözüm, yüz lekelerini giderme

Doğal ürün uygulama teknikleri

Cilt yapısı kişilere göre değişiklik göstermektedir. Bazı cilt yapıları normal uygulamayı kabul ederken, alerjik reaksiyon gösterebilmektedir. Bakım yaptıracak kişiler normal ve doğal ürünlere karşı alerjisi olup olmadığı araştırılmalıdır. Cilt uzmanı ya da güzellik uzmanı tarafından cilt testi yapılarak maske uygulamasına geçilmelidir. Evde yapılan doğal yöntem cilt maskesi yaklaşık 15 ila 20 dakika arasında bekletilerek bol su ile yıkanması önerilmektedir. Haftada 2 ya da 3 kez tekrarlanması gerektiği gibi aksatılmadan cilt bakımına devam edilmelidir. İstenilen sonuca ulaşılması için uygulamanın üzerinde yazan dakika ve gün süresine mutlaka uyulmalıdır. Cilde bakım yapıldıktan sonra bol su ile yıkanıp ilk etapta nemlendirici krem sürülerek cilt tahrişi önlenmelidir. Yüz ve boyun dekoltesine yapılacak maske bir uzman tarafından uygulanmalıdır. Yüzlerinizde birden fazla maske ve cilt bakımı uygulanmamalı aksi takdirde iyileşmeyecek yara ile yüzde sorun çıkabiliyor.

Her yüz maskesi doğal değildir.

Doğal ürün tercih eden bayanlar kendi ciltleri için uygun olan cilt bakımını ev ve güzellik salonlarında istedikleri gibi yaptırmaktadır. Evde kolay ve çok zahmetsiz biçimde yapılacak yüz ve cilt maskesi bayanların sağlıklı cilde kavuşmalarına yardımcı olmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir