Home » telefon-bilgisayar » YURT DIŞINA ÇIKTIĞINIZDA İŞİNİZİ KOLAYLAŞTIRACAK 5 MOBİL UYGULAMA
yurtdışında kullanılabilecek uygulamalar, faydalı mobil uygulamalar, google translate uygulaması

YURT DIŞINA ÇIKTIĞINIZDA İŞİNİZİ KOLAYLAŞTIRACAK 5 MOBİL UYGULAMA

Akıllı telefonlar gündelik hayatınızı oldukça kolaylaştırmaktadır. Akıllı telefonlarınıza yüklediğiniz mobil uygulama geliştirme platformları sayesinde birçok konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Özellikle seyahatlerde mobil uygulamaların önemi daha çok anlaşılmaktadır. Seyahatinizi yurt dışına gerçekleştirdiyseniz hiç bilmediğiniz bir yerde, dilini bilmediğiniz insanlar ile iletişime geçmeye çalışmak yerine mobil uygulamalar aracılığıyla kolayca istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. İşte seyahate çıkmadan önce akıllı telefonunuza indirmeniz gereken 5 mobil uygulama…yurtdışında kullanılabilecek uygulamalar, faydalı mobil uygulamalar, google translate uygulaması

TripAdvisor

Seyahat amaçlı gidilen bir yerde en çok gezilecek ve görülmeye değer yerlerin nerelere olduğu bilmek istenir. TripAdvisor mobil uygulaması ile tatil boyunca gezeceğiniz tüm noktaları daha önce gezip, gören insanların yorumları ile şekillendirebilirsiniz.

Google Maps

Seyahatinizi yurt dışı tatili olarak tercih ettiğiniz için gideceğiniz yerde yer yön bulmak konusunda zorlanacağınızın tahmini zor değildir. Bu nedenle çevrim dışı çalışabilen Google maps ile gideceğiniz noktaları işaretleyebilir ve haritanın sizi yönlendirmesi ile çok daha kısa sürede istenilen yere ulaşabilirsiniz.

Google Translate

Çoğu zaman gideceğiniz yerin dilini ya da ortak dil olarak bilinen İngilizceyi bilseniz de konuşmakta zorlanabilirsiniz. Bu zorlanma Türkçe düşünerek konuşmaya çalışmaktan kaynaklanmaktadır. Çevrimdışı çalışabilen Google translate uygulamasından zorlanılan durumlardan yardım alınabilir.

Around Me

Seyahat sırasında karnınız acıkabilir, konaklama ihtiyacı hissedebilir ya da acil bir durumda hastaneye ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu ve bunlar gibi birçok ihtiyaç için Around me mobil uygulaması ile çevrenizdeki restoran, otel, hastane gibi birçok yere ulaşabilirsiniz.

Skyscanner

Dünyanın en çok indirilen seyahat uygulaması olarak bilinen skyscanner olmazsa olmazlarınızdan olacaktır. Dünyanın her yerinde ulaşım sağlanabilecek en ulaşım araçlarına bu uygulama sayesinde erişebilir ve ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Söz konusu uygulamalar sayesinde yurt dışı tatilleriniz çok daha kolay hale gelecektir. Bu uygulamalar ile dilini bilmediğiniz insanlar ile iletişime geçebilir, hiç bilmediğiniz yerlerde ihtiyaçlarınızı karşılayacak yerler hakkında bilgi sahibi olabilir ve gittiğiniz yerlere daha önce gitmiş olan insanların yorumlarından faydalanabilirsiniz. Bu sayede yurt dışı tatilinizde daha çok yer görecek, gezecek ve daha verimli vakit geçirebileceksiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir