Home » güzellik-bakım » Yağ Enjeksiyonu En Çok Hangi Bölgelere Uygulanır?
yağ enjeksiyonu, yağ enjeksiyonu yapımı, yağ nasıl enjekte edilir

Yağ Enjeksiyonu En Çok Hangi Bölgelere Uygulanır?

Yağ enjeksiyonu, vücutta rahatsızlık duyulan bölgelere dolgunluk vermesi amacı ile yapılan dolgu uygulamalarıdır. Bu uygulama yalnızca yüz bölgesine değil kollara, bacaklara ve göğüslere de uygulanabilmektedir. Yağ enjeksiyonu için elde edilen yağ kişinin karın bölgesinden alınmakta ve daha sonra vücudun çeşitli bölgelerine aktarılmaktadır. Bunun yanı sıra kalçadan yağ alımı da mümkündür. Yağ enjeksiyonu en çok yüz bölgesine uygulanmaktadır. Yüzünün çökük olduğundan şikayet eden ve çözüm yolu arayanlar için en ideal tedavi yağ enjeksiyonu olacaktır. Yüz üzerinde yağ enjeksiyonu en çok çeneye ve elmacık kemiklerine uygulanmaktadır. Bu sayede istenen dolgunluk sağlanacak ve yüz çok daha sağlıklı görünecektir. Yağ enjeksiyonu yüz bölgesine yapıldığında çok daha kalıcı olacak ve uzun süre gidecektir. Bacak ve kol gibi hareketli alanlara yapılan yağ enjeksiyonları ise daha kısa süreli olacaktır.yağ enjeksiyonu, yağ enjeksiyonu yapımı, yağ nasıl enjekte edilir

 Nasıl yapılır?

Yağ enjeksiyonu yapımı enjeksiyonun uygulanacağı bölgeye göre değişiklik gösterecektir. Yüz bölgesine yapılan yağ enjeksiyonu lokal anestezi ile yapılırken diğer bölgelere yapılacak enjeksiyon işlemleri genel anestezi ile yapılacaktır. Genel anestezi ile yapılan operasyonlar ameliyat tarzında olacağından mutlaka güvenilen bir sağlık kuruluşuna yaptırılmalıdır. Operasyon için enjeksiyonun yapılacağı bölge tespit edilmeli ve muayene esnasında nasıl bir sonuç istendiği detaylı bir şekilde belirtilmelidir. Uygulamaya geçildiğinde kişiye anestezi yapılacak ve operasyona başlanacaktır. Belirtilen bölgeden liposuction ile yağ alımı yapılacak ve diğer bölgeye enjekte edilecektir. Bu sayede istenilen bölgede dolgunluk sağlanmış olacaktır.

 Operasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler

 Yağ enjeksiyonu sonrası dikkat edilmesi gereken en önemli nokta o bölgeye soğuk kompres yapmaktır. Enjeksiyon yapılan bölgenin ödem yapmaması için buz torbası yardımı bölgenin soğutulması çok daha doğru olacaktır. Ödem dışında çok büyük bir problem oluşmayacaktır. İlk birkaç gün dinlenilmesi ve verilen antibiyotiklerin kullanılması gerekmektedir. Bu tarz yağ enjeksiyonları sonrası koruma amaçlı antibiyotik kullanımı önerilmektedir. Bu noktada doktorun tavsiyeleri dikkate alınmalı ve o doğrultuda hareket edilmelidir.

 Yağ enjeksiyonu fiyatları ne kadardır?

Yağ enjeksiyonu fiyatları, enjeksiyonun hangi bölgeye yapılacağına göre değişiklik gösterecektir. Yüz bölgesine uygulanan enjeksiyon işlemleri ile bacaklara uygulanan enjeksiyon işlemleri aynı olmayacaktır. Bu noktada yağ enjeksiyonu fiyatları son derece değişkendir. Uygulamanın yapıldığı sağlık kuruluşu bile fiyatlar üzerinde etkili olacaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir