Home » sağlık » Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?
vajinusmus tedavisi, vajinusmus nasıl tedavi edilir, vajinusmus belirtileri

Vajinismus Tedavisi Nasıl Yapılır?

İkili özel ilişkilerde cinsellik oldukça önemlidir. Bu anlamda sağlıklı ve kaliteli bir cinsellik yaşayabilmek için sorunsuz bir cinsel hayat gerekmektedir. Vajinismus son zamanlarda kadınlar arasında sık rastlanan bir problem haline gelmeye başladı. Bu anlamda cinsel hayatı olumsuz bir şekilde etkilediği için tedavi edilmesi gereken önemli sorunlar arasında yer almaktadır. Ancak cinsel hastalıklar düşünüldüğü zaman bir anlamda en hafif sorunlar arasında yer aldığı için bu durumda kişilerin panik yapmadan alanında uzman bir doktora başvurmaları oldukça önemlidir.vajinusmus tedavisi, vajinusmus nasıl tedavi edilir, vajinusmus belirtileri

Vajinismus tedavisi için kişilerin kendi imkanları dahilinde bu sorunları çözebilmeleri mümkün olduğu için öncelikli olarak kendi başlarına sorunun üstesinden gelmeyi denemeleri gerekmelidir. Bunun ardından sorunu çözemediklerini hissettikleri ve aynı zamanda hala korkularının olduğu düşünüldüğü zaman bu konuda kendilerine yardımcı olabilecek uzman bir doktora başvurmaları oldukça önemlidir.

Vajinismus tedavisinde öncelikli olarak cinsel ilişkiden korkan kişilerin bu anlamda çekincelerinin araştırılması oldukça önemlidir. Bunun ardından psikolojik destek ile cinsel ilişkinin korkulacak bir durum olmadığının konuşulması gerekmektedir. Bazı kişiler için konuşmak ve konu hakkında bilgi vermek yeterli olacağı için bazı kişiler için davranışsal olarak tedavi uygulanması gerekmektedir. İlk olarak telkinler uygulanırken sonraki zamanlarda bazı egzersizler ile durum kontrol altına alınabilir. Bu durumda uzmanlar tarafından tedavinin nasıl sonuçlanacağı merak konusu haline gelirken hastanın görüşlerine en uygun şekilde uygun tedavi yöntemi belirlenmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir