Home » moda-giyim » Tesettür Mayo Çeşitleri Nelerdir?

Tesettür Mayo Çeşitleri Nelerdir?

Haşema, tesettürlü bayanlara özel olarak tasarlanmış bir mayo türüdür. Bu mayo çeşidi çıktığı ilk yıllarda çok fazla ilgi görmemiştir. Ancak günümüzde genç-yaşlı birçok bayan bu mayo türünü tercih etmektedir. Zira onların da rahatça deniz ya da havuz sefası yapmaya hakkı vardır elbette. Tesettür mayonun erkekler ve çocuklar için üretilen modelleri de vardır. Ancak bu modeller kadınlar için üretilenler kadar rağbet görmemektedir. Çünkü kadınların bu anlamda daha büyük sorunları vardır. Bu kapalı mayolar çıkmadan önce kadınlar gündelik kıyafetlerle yüzmek zorunda kalmaktaydılar. Ama çocukların ya da erkeklerin böyle bir sorunu yoktur. Erkekler için üretilen tesettür mayolar erkek haşeması olarak adlandırılmaktadır.

Tesettür Mayo Modelleri Nelerdir

kapalı mayo, tesettür mayo

Bu haşemalar iki parçadan oluşmaktadır. Haşemanın üst kısmında japone kollu ya da yarım kollu tişört tarzı bir giyecek bulunurken alt kısmında ise bermuda uzunluğunda bir şort tercih edilmektedir.  Çocuklar için üretilen tesettür mayo çeşitleri ise kadınlar için üretilen mayoların aynısıdır aslında. Yani mayonun alt kısmında kapri gibi bir tayt, üst kısmında ise yarım kollu ya da japone kollu bir tunik vardır. Çocuklar için tasarlanan bu haşemaların kadınlara özel olanlardan farkı da kısa kollu olmasıdır. Kadınlar için üretilen tesettür mayo modelleri ise üç çeşittir. Bu mayo modellerini şu şekilde incelemek mümkündür:

İlk olarak tam kapalı olan tesettür mayolardan bahsedecek olursak bu mayoların iki parçadan oluştuğunu söylemek mümkündür. Tam kapalı olan mayo çeşidinde kollar uzundur, saçı kapatan bir kapüşon vardır ve mayonun alt kısmında da ayak bileklerine kadar inen eşofman tarzında bir pantolon bulunmaktadır.

kapalı mayo, tesettür mayo, tesettür mayo modelleri

Yarı kapalı tesettür mayo çeşidinden söz edecek olursak bu mayo çeşidi de iki parçdan oluşmaktadır. Bu mayoların tam kapalı mayo türünden farkı, giyen kişinin vücudunu daha çok sarmasıdır. Dolayısıyla yarı kapalı mayolar daha çok gençlere hitap etmektedir. Tam kapalı mayolarda uzun kol ve uzun pantolon bulunurken yarı kapalı mayolarda japone kollu ve yarım kollu olan çeşitler de mevcuttur. Ayrıca yarı kapalı mayoların alt kısmı da bermuda gibidir.

Yarı kapalı ve tam kapalı tesettür mayoların yanı sıra haşema da bayanların beğenisine sunulan mayo modellerinden biridir. Haşema da aslında tam kapalı mayo modellerine çok benzemektedir. Haşemanın tam kapalı mayolardan farkı ise genellikle alt kısmında kapri bulunmasıdır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir