Home » moda-giyim » Tesettür Elbise Alırken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir
Kışlık tesettür elbise, tesettür elbise, kaliteli tesettür elbise

Tesettür Elbise Alırken Nelere Dikkat Etmemiz Gerekir

Kışlık tesettür elbiseTesettür giyim son yıllarda modanın etkisi altına girmeye başlamış ve bu sebeple bazı değişimlere uğramıştır. Ancak her ne kadar değişirse değişsin tesettür giyim yine de tesettür giyim tarzının olması gereken temel değerlerine uymaktadır. Tesettür elbise ve diğer tesettür giyim eşyaları modanın etkisi ile birçok değişime uğramıştır. Örneğin; başörtüsü modanın etkisinden önce tek renk ve genelde mat renklerde üretilirken şuanda daha canlı renklerde  ve birbirinden farklı hoş desenler ile süslenerek üretilmektedir. Bir başka örnek vermek gerekirse tesettür giyim tarzını benimsemiş olan genç bayanlara yönelik olarak pardösü modellerinde de değişimler yapılmıştır. Bu değişimlerden en çok dikkat çekeni kot pardösü üretilmeye başlanmasıdır. Kotun rengini ve vücut üzerindeki duruşunu beğenen ancak tesettür giyim tarzını benimsemiş olan bayanların kotun bu cezp edici özelliklerinden kendi giyim tarzlarına uygun olarak yararlanması modanın en güzel etkilerinden biridir.

Kışlık tesettür elbise, tesettür elbise, kaliteli tesettür elbiseTesettür giyim tarzında meydana gelen değişimler ortaya birçok giyim üreticisi çıkarmış ve ne yazık ki kaliteli mal ile kalitesiz mal çelişkisine sebep olmaya başlamıştır. Kaliteli tesettür elbise almak istiyorsanız alacağınız elbise de bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu noktaların en başında satın alacağınız tesettür elbisenin kumaş kalitesi gelmektedir. Aşırı naylonlu kumaşlar yerine pamuk, kadife vb. kaliteli kumaştan üretilmiş elbiseler almanız en doğru seçimdir. Satın alacağınız elbiseleri mutlaka elinize alın ve fermuar dikişi, birleştirme dikiş bölgelerini kontrol edin. Dikiş kontrolü satın alacağınız elbisenin dikiş yerlerinden kolayca açılıp açılamayacağını anlamanızı sağlayacaktır. Tesettür elbise alırken satıcıya satın alacağınız elbisenin kumaşının boya akıtıp akıtmayacağını sorun. Boyası akan kumaşlar çabuk renk attığı için bu tarz elbiselerin kullanım ömrü azdır.

Tesettür elbise alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise renk seçimidir. Kışlık tesettür elbise alacaksanız koyu renkli, yazlık tesettür elbise alacaksanız da açık renkli elbiseleri tercih ediniz. Bu şekilde renk seçimi yaparsanız hem mevsimin renklerine uygun giyinmiş olursunuz hem de en iyi şekilde elbisenizin hapis edeceği sıcaklığı ayarlamış olursunuz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir