Home » moda-giyim » Tesettür Butik Nedir ve Buralarda Ne Tür Ürünler Satılır?
Tesettür butik nedir, tesettür butiklerde neler satılır, tesettür butiklerde satılan ürünler

Tesettür Butik Nedir ve Buralarda Ne Tür Ürünler Satılır?

Tesettür butik, tesettür giyim ürünlerinin tüketicisine sunulduğu mekânlardır. Bu butiklerde yalnızca ölçülü giyinmeyi prensip edinen stil sahibi muhafazakâr kesimin ihtiyaçları doğrultusunda üretilmiş olan hazır giyim ürünleri bulunur. Bundan önceki yıllarda baktığımız zaman itiraf etmek gerekir ki; kapalı giyinen bayanlar, çoğunlukla her bayanın giydiği kıyafetleri kendi inançları doğrultusunda seçerek gardırobuna eklemek durumunda idi. Hal böyleyken alışveriş diğer birçok bayan için bir zevk iken, kapalı bayanlar için endişe verici, yorucu bir süreçten başka bir şey ifade etmiyordu dersek abartılı bir cümle kurmuş olmayız sanıyorum. Öyle ki; bu bayanlar kendi inançlarına hitap eden giyim ürünlerini ve aksesuarları piyasada bulamadıkları ve oldukça kısıtlı seçeneklere sahip oldukları için mecburen kumaş seçimi yapmak ve iyi bir terzi bulup istekleri doğrultusunda giyinebilecekleri kıyafetleri özel olarak diktirmek durumunda idiler. Bu durumda da giyinmek bu hanımlar için çok daha fazla maliyet demektir.Tesettür butik nedir, tesettür butiklerde neler satılır, tesettür butiklerde satılan ürünler

Ancak bugün baktığımızda yalnızca tesettür giyim üzerine açılmış olan tesettür butik tabelalarına daha sık şahit oluyoruz. Ve bu durum kapalı giyinmek durumundaki bayanlar için bir hayli mutluluk verici bir gelişme oldu. Artık muhafazakâr kesimin genç, yaşlı, çalışan çalışmayan bayanları da gönüllerine göre seçim yapabiliyorlar bu tesettür butiklerde.

Tesettür butik, dinimizin buyurduğu şekilde bayanların yalnızca el, ayak ve yüz bölgelerini dışarıda bırakan kıyafetleri kullanıcılarına sunuyor. Farklı renk, desen, kumaş ve modellerdeki ürün yelpazesi ile oldukça geniş bir kesime hitap ediyor. Farklı kesimlerdeki etekler, bluzlar, uzun ya da kısa ceketler, kabanlar, dar paça ya da bol paça pantolonlar, eşarplar, şallar, feraceler ve daha nice giyim ürünlerini, tesettür giyimi bir yaşam biçimi olarak benimseyen tüketicilerine sunuyor. Tesettür butik dediğimizde, bu butikler de diğer tüm butiklerin kendi arasında ayrıldığı gibi bazı noktalarda birbirinden ayrılabiliyor. Ayrılıyor derken yanlış anlamayınız, yalnızca konsept olarak elbette. Kimi butikler tesettür abiye giyime ağırlık verirken, kimi butikler günlük giyime ağırlık veren butikler olabiliyor. Ya da kimi butikler genç bayanlara hitap ederken, kimi tesettür butikler de orta yaş ve üzeri bayanların tercihlerine uygun olacak ürünleri müşterilerinin kullanımına sunuyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir