Home » Diğer » Televizyon Dolandırıcılarına Dikkat
Televizyon dolandırıcıları, televizyonda satılan ürünler, televizyondan ürün satın alma

Televizyon Dolandırıcılarına Dikkat

Düşük bütçeli yayınlar yapan kanalların birçoğunda mutlaka denk gelmiş olabileceğiniz bazı reklamlar yayınlanır. Flash TV, Vatan TV vb. gibi eğlence kanalı olarak açılan yerel TV kanalındna bir farkı olmayan ulusal televizyon kanallarında tuhaf tuhaf ürünlerin reklamı yapılmaktadır. Bu ürünlerin bazıları sağlık ürünü bazıları ise teknoloji ile ilgili ürünlerdir. İzleyici kitlesi zaten belirli bir zeka seviyesinin altında olan bu kanallar oldukça seki insanlar tarafından yönetiliyor olsa gerek fırsatı hemen değerlendirip ürün satışı işine girişmiştir.Televizyon dolandırıcıları, televizyonda satılan ürünler, televizyondan ürün satın alma

Bahsettiğimiz televizyon kanallarında basur, migren vb. gibi hastalıkların kesin çözümü olarak satılan ilaçların reklamlarına sık sık denk gelebilirsiniz. Aslında sağlık bakanlığı değil de tarım bakanlığı onaylı olan bu ilaçlara ne kadar ilaç denebilir orası tartışılır. Eğer böyle bir reklama denk gelirseniz hemen kanal değiştirin. Zira kanar da bu ürünlerden sipariş eder kullanırsanız sağlığa kavuşayım derken var olan sağlığınızdan da olabilirsiniz. Ne olduğu belli olmayan, sağlık bakanlığının dahi onaylamadığı ilaçları sakın ola sevinizin kapısından içeri sokmayın.

En çok satışı yapılan bir diğer ürün ise baldır. Bilmem kaç kavanoz bal 250 değil, 200 değil, 150 hiç değil sadece 100 lira diye başlayan reklamda sunucunun yediği bal halis muhlis baldır. Ancak sizin sipariş verince yiyeceğiniz bal bal değildir. Zira sipariş verdiğinizde kapınıza gelen ürün çakma da olsa bal ise şanslısınız. Çünkü genelde kimyasal nitelikli bala benzetilmiş tuhaf bir sıvı bal diye izleyiciye gönderilmektedir. Bir süre önce malum kanallarda bal satan şahıs birkaç kez tutuklanmış ve cezası bittiğinde tekrar kamera karşısına geçip aynı balı defalarca kez satmıştır.

Çin malı tablet ve telefonlar da bu kanallarda alıcısını bekleyen ürünler arasında. İş adamlarının dahi cebinden eksik etmediği, pahalı telefonlar yerine bu telefonu kullandığı bilinmektedir diye başlayan reklamın ilerleyen dakikalarında çıtayı biraz daha yükseltip Sibel Can’da bizden aldı dercesine ürünü öven sunucu utanmasa anası avradı üzerine yemin edecek kıvama gelir. Nitekim sattığı ürün hiç de övdüğü kadar kaliteli değildir. Satılan teknolojik ürünler kapınıza geldiğinde ya çalışmaz ya da kapınıza sipariş ettiğiniz ürüne benzeyen ama o olmayan bir cihaz gelir. Siz siz olun bu dolandırıcılara prim yaptırmayın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir