Home » telefon-bilgisayar » Telefonun Şarjının Bitmesini Engelleme
Telefonun şarj süresini uzatma, telefonun şarjının bitmemesini sağlama, telefonun şarjını  verimli kullanma

Telefonun Şarjının Bitmesini Engelleme

Cep telefonlarımız akıllandığından bu yana dek yanımızdan ayırmadığımız yoldaşlarımız haline geldiler. Durum böyle olunca onların hep en iyi, en güzel olmasını istedik. Bu sebepten dolayı ne kadar havalı özelliği varsa o telefon iyidir diye satın aldık. Ancak bir şeyi birçok kullanıcı dert haline getirdi o da telefonun şarjının çok kısa sürede bitiyor olmasıdır. Telefonların bataryaları belirli bir kapasiteye kadar şarj olabildiği için ve bu şarj miktarı da oldukça kısıtlı olduğu için telefonların şüphesiz ki en büyük dertleri şarjlarının bitiyor olmasıdır. Normal bir zamanda telefonun şarjının bitmesi normal karşılanabilir lakin tam da önemli olduğu zamanda bir telefonun şarjı bitiyorsa bu noktada bazı sorunlar ortaya çıkar. Peki; telefonunuzun şarjının idareli kullanımı konusunda ne yapabilirsiniz.Telefonun şarj süresini uzatma, telefonun şarjının bitmemesini sağlama, telefonun şarjını  verimli kullanma

Telefonunuzun şarjının çok kısa sürelerde bitmesini istemiyorsanız müzik dinleme keyfinizi sınırlandırmanız gerekiyor. Müziğin sesini ne kadar çok açarsanız o kadar çok enerji tüketimine sebep olursunuz. Kendi duyabileceğiniz kadar müziğin sesini açarsanız çok daha uzun bir süre bu keyfi yaşamaya devam edebilirsiniz. Ekran parlaklığı da en çok enerji tüketen şeylerden bir tanesidir. Eğer şarjınız az kaldıysa veya uzun bir yolculuğa vb. çıkacaksanız telefonunuzun şarjını henüz doldurduysanız ekran parlaklığını kısmanız güzel bir taktik olacaktır. Ekran parlaklığı ne kadar kısık olursa şarjın süresi de o kadar uzun olacaktır.

İnternette gezinmeye ara verip doğayı dinleyebilir, yol üstündeki farklı manzaraları gözden geçirebilirsiniz. İnternette gezinirken telefonun birçok parçası aynı anda çalıştığı için her biri ayrı ayrı enerji tüketir. Durum böyle olunca elbette şarjın çabuk bitmesi söz konusu olur. Eğer telefonunuzun sadece plastik parçası olmasını değil de çalışır vaziyette kalmasını istiyorsanız internette sörf yapmayı başka bir bahara bırakın.

Uzun uzadıya telefon konuşmaları yapmak yerine ihtiyacınız kadar konuşma yapmaya çalışın. Konuşma süreniz ne kadar uzun olursa telefonunuzun batarya gücünün tükenmesi hızı da o kadar hızlı olacaktır. Amcaoğlunun ne yaptığını, karşı komşunun kiminle gezip tozduğunu yüz yüze konuşun hem böylesi daha iyi bir sohbet elde etmenizi sağlayacak hem de bataryanızın ömrü daha uzun olacaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir