Home » telefon-bilgisayar » Telefonu Sıfırlamadan Önce Yapılması Gerekenler
Telefon nasıl sıfırlanır, telefonu sıfırlamadan önce yapılması gerekenler, telefon sıfırlama işlemi

Telefonu Sıfırlamadan Önce Yapılması Gerekenler

Cep telefonunuz yavaşladıysa hızlandırmak için sıfırlayabilirsiniz. Ancak sıfırlamak telefondaki her şeyin silinmesi demek olduğundan öncelikle yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Bu işlemleri yapmadan telefonu sıfırlarsanız birçok farklı verinin kaybolması sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Sorun yaşamamak için mutlaka telefonu sıfırlamadan önce aşağıda belirttiğimiz şeyleri yapın.Telefon nasıl sıfırlanır, telefonu sıfırlamadan önce yapılması gerekenler, telefon sıfırlama işlemi

Rehberi telefondan sim karta kopyalayın

Telefon numaralarınızı sim kart yerine telefona kaydetmiş olabilirsiniz. Telefonunuzu sıfırlamadan önce mutlaka numaralarınızın nerede kayıtlı olduğunu kontrol edin. Eğer telefon numaralarınız sim kart değil de telefon hafızasındaysa numara kopyalama işlemini kullanarak tüm numaralarınızı sim karta kopyalayın. Eğer sim kartınızda yeteri kadar yer yoksa gmail hesabınızı kullanarak ya da başka bir sanal depolama hizmeti kullanarak numaralarınızı yedekleyebilirsiniz.

Resim, video vb. gibi verilerinizi yedekleyin

Telefonunuzu sıfırladığınızda verileriniz kaybolacağı için öncelikle sizin için değerli olan verileri hafıza kartına, bilgisayara ya da sanal sunuculara alıp yedekleyin. Böylece sıfırlama işleminden sonra tekrar telefonunuza bu verileri aktararak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Uygulamalarınızın listesini çıkartın

Cep telefonunuzda kurulu olan ve kullandığınız programların listesini çıkartın. Çıkartacağınız listeye göre sıfırlama işleminden sonra tekrar uygulamalarınızı indirip kurabilirsiniz. Eğer yedekleme hizmeti kullanıyorsanız tüm programların kurulum dosyalarını oraya yedekleyip sonradan telefona kurulum da yapabilirsiniz.

Telefonun şarjının yarısından fazlasının dolu olmasına dikkat edin

Sıfırlama işleminin sorunsuz bir şekilde bitebilmesi için telefonun şarjının bulunması gerekmektedir. Eğer telefonunuzun şarjı tam sıfırlama yapılırken biterse bazı hatalar oluşabilir. Bu hatalar sonucunda telefonunuz bir daha açılmayabilir ya da sıfırlama işlemi yapılmadan yarıda kalabilir. Sıfırlama işlemine başlamadan önce mutlaka telefonunuzu mümkün ise 100de 100 oluncaya kadar şarjda tutun. Bu kadar süre bekleyemeyecek bir durumdaysanız en azından 100de 70-60 civarında şarj oluncaya kadar bataryanızı doldurun.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir