Home » güzellik-bakım » Su diyeti nasıl yapılır?

Su diyeti nasıl yapılır?

Son zamanlarda hem ünlülerin hem de halkın en sık duyduğu diyet adı olan su diyeti sağlıklı bir şekilde hızla kilo vermenin anahtarı olarak görülüyor. Aslında diyetten çok bir detoks programı olan bu işlem sonucunda vücutta birikmiş olan toksinler ve gereksiz besinler hızlı bir şekilde vücuttan atılarak vücut çok daha zayıf ve sağlıklı bir görünüm kazanıyor. Özellikle gençler ve orta yaşlılar arasında oldukça popüler olan bu diyeti yapmadan önce bulunan kronik rahatsızlıklarınızın göz önüne alınması için bir uzman doktora görünmeniz şarttır. Bununla birlikte anne adaylarının ve emziren annelerin bu diyeti yapması bebeklerinin ve kendilerinin sağlığı açısından kesinlikle uygun değildir.su diyeti nasıl yapılır, su diyeti ile kilo kontrolü, limonlu su ile su diyeti yapma

Anahtar limonlu suda

Vücudun en aç olduğu zamanlar olan sabah erken saatler ve akşam geç saatlerde şeker miktarını düzenleyerek vücudun daha tok olduğu izlenimine kapılmasını sağlayan anahtar besin limonlu sudur. Vücudun şekerini düzenleyen insülin salınımını doğrudan etkilediği ve düzenlediği tüm doktorlar tarafından kabul edilen limonlu su karışımı sayesinde hem vücudunuzda bulunan toksinleri atıyorsunuz hem de açlık hissetmediğiniz için daha az besin tüketerek kilo verme şansı buluyorsunuz. Merkezinde içeceklerin bulunması nedeni ile su diyeti olarak anılan bu diyette ananas, çilek gibi bağırsak hareketlerini hızlandırarak vücutta biriken ödemin atılmasını sağlayan meyvelerin sıkılarak tüketilmesi söz konusu. Tabi ki bu meyve sularının yanında günde en az 2 litre su tüketmek de vücudun su dengesi için şart koşuluyor.

Genel öğün listesi

Su diyetinde sabahları kalkar kalkmaz bir bardak ılık su ile limon suyu karışımını içmeniz şarttır. Bununla birlikte sabahları çilek ve ananas gibi meyvelerden oluşan bir öğün ve yulaf gibi bağırsak çalıştırıcı tahıllar üretmeniz şarttır. Ara öğünde bitki çayı olarak papatya ya da melisa yaprağı çayı tüketebilirsiniz fakat bitki çaylarını günde 1 kereden fazla asla içmemelisiniz. Öğle yemeğinde salata ve çorba ağırlıklı beslenmeniz şarttır. Bunların yanı sıra öğleden sonra ceviz gibi kuruyemişlerden birkaç tane yiyebilirsiniz. Akşam yemeğinde bir sebze yemeği bir de çorba ve birkaç kaşık yoğurt ile tamamladığınız gününüzde yatmadan 2 saat önce ananas, kuru üzüm gibi besinlerden az miktarda tüketip yine yatmadan limonlu suyunuzu içmelisiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir