Home » güzellik-bakım » Spor Yaparken Hangi Diyetler Uygulanmalıdır?

Spor Yaparken Hangi Diyetler Uygulanmalıdır?

Spor yapmanın yanında alacağınız diyet listeniz tam olarak uyguladığınızda istediğiniz neticeye kavuşabilirsiniz. Bu merkezlerde hareketler kişinin istenilen bölgesini zayıflatmanın yanında buradaki kasların gelişmesine de yardımcı olmak içindir. Eğer direk olarak diyete bağlı yiyeceklerde sınırlama yaparsanız bu kaslarınızın erimesine yol açabilir. Kaslar vücudu ayakta tutan ve dirilik veren bir yapıya sahiptir. Kaslarınız kuvvetli olduğunda kilo azalması ile ortaya çıkacak olan deri sarkmaları ve yüzde çökmeleri engelleyebilirsiniz. Dengesiz olarak yapacağınız listenizi mutlaka bir uzmana ya da spor eğitmenlerine danışarak yapmanız sağlıklı olacaktır.spor yaparken hangi diyetler uygulanabilir, spor yaparken nelere dikkat edilmeli, spor diyeti önerileri

Hangi Hareketler Diyete Yardımcı Olacaktır

Yürüyüş yapmakla yetinmeyecek olan vücutlar için evde yapabilecekleri kolay hareketler diyetlerindeki zayıflama formüllerine yardımcı olabilir. Kalçanız için bacaklarınızı havaya kaldırarak indirme pozisyonunu yaratmak en tekili ve kolay olan egzersiz olacaktır. Evde halınızın üzerinde yapabileceğiniz bu hareket için bir başkasın ada ihtiyacınız olmayacaktır. Bacak aralarında ve kalçada belirecek incelmeler bacaklarınızla yapacağınız yukarı ve aşağı bükülmeler ile sağlanabilir. Sınav çekmek ve bacaklarınızı kendinize doğru yatar vaziyette çekip uzatmakta karnınızda oluşan yağların yakılmasında yardımcı olacaktır. Her harekette esneyen ve diğer gün yapacağınız hareketlerde daha çok zaman ayırabileceğiniz bacak hareketleriniz kalça ve karın yağlarının erimesi için uygun olacaktır.

Öğün Aralıkları Düzenli Olduğunda Sporunuzda Faydalı Olacaktır

Disiplinli olduğunuzda her işi başarı ile yapabilirsiniz. Aralıkları kısa sürelere bölmek az az ancak doyacağınız kadar yiyecek yemeniz demektir. Sabah, öğlen, akşam olan ana yemek listesi ara yemekler ile desteklenerek planlamalıdır. Ara öğünler şekerinizi dengelemek için birebirdir. Alacağınız kalori miktarı kadar gösterilen bu aralıklarda istediğiniz değil yararlı olacak gıdalar alınmalıdır. Sporla birlikte tamamlayacağınız zayıflama önerilerinde halsiz düştüğünüz vakit bilin ki yanlış diyet yapıyorsunuz demektir. Çünkü kendinizden verdiğiniz güç miktarını dışardan tam olarak alamıyorsanız vücudunuz sinyal verecektir. Bunu dinleyerek tekrar kendinizi testlerden geçirmeli ve son duruma göre değerlendirmenizi yaptırmalısınız. Düzenli yapacağınız her diyette sporla bağdaşan bir zayıflama mutlaka olacaktır. Gerek koşma gerek yürüyüş olarak yapmanız gereken basit uygulamalar sizi yıldırmasın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir