Home » güzellik-bakım » Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Doğal Yollar
siyah nokta temizliği, doğal yollarla siyah nokta temizleme, doğal siyah nokta tedavisi

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Doğal Yollar

Kadın, erkek, yaşlı, genç ayırmaksızın siyah noktalar bütün insanlarda görülmektedir. Siyah noktalar, ciltteki gözeneklerin tıkanması sonucu oluşmaktadır. Ölü deri, cildin doğal yağı sebum sonucunda gözeneklerde tıkanıklık sonucunda gelişen siyah noktalar ile savaşta en önemli faktör aslında siyah noktaların oluşmasını engellemektir. Siyah noktalar için doğal çözüm önerilerinden aşağıda bahsedeceğim:siyah nokta temizliği, doğal yollarla siyah nokta temizleme, doğal siyah nokta tedavisi

Temizlik

Günlük cilt temizliği ile cilt üzerindeki bakteri miktarının azaltılması siyah noktaların önlenmesinde önemli bir unsurdur. Hafif bir sabun ile günde iki kez cildinizi yıkayın. Sabah ve gece cildinizi yıkayın.

Makyaj ve Losyonlar

Yatmadan önce, yüz temizleme losyonları ile cildinizden makyajınızı temizleyip öyle yatın. En az haftada bir kez yastık kılıflarını yıkayın. Çünkü yastıkta daha önce yüzünüzden yastık kılıfına bulaşmış olan bakteriler çoğalıp tekrar yüzünüze bulaşabilir.

Beslenme

Sağlık bir cilt için A, B ve C vitaminleri, çinko, L karaten içeren yiyecekler son derece faydalıdır. Yeşil yapraklı sebzeler, balık, süt ve yumurta gibi besinlerle beslenmeniz cildiniz için gereken vitamin ve mineralleri almanız açısından önemlidir. Ayrıca bol miktarda su tüketmek cilt güzelliği için gerekmektedir.

Diğer Öneriler

Yağlı ciltler siyah nokta gelişimi için en müsait cilt tipidir. Yağlı ciltler için ılık su ile, ezilmiş portakal kabukları ve çiğ yulaf ezmesinden oluşan bir maskeyi kullanabilirsiniz. Cilt temizliği için bal maskesi de kullanabilirsiniz. Bal, antibakteriyel ve anti mikrobiyal özelliklere sahiptir.

Incoming search terms:

kükürtlü sabun güneş yanığında etkisi

Etiketler:siyah nokta bandı, siyah noktalar, siyah noktalar için, siyah noktalar için tedavi, siyah noktalardan kurtulma yolları

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir