Home » Diğer » Shaggy Halı Modellerini Yakından Tanıyın
shaggy halı, shaggy halı modelleri, shaggy halı modelleri nelerdir

Shaggy Halı Modellerini Yakından Tanıyın

Halı seçimi ev hanımlarının en fazla zorlandığı ev döşeme ürünlerinin başında gelir. Sitemizin iletişim adresinden bize gelen e-maillerde ziyaretcilerimiz bizlerden shaggy halı modelleri hakkında detaylı bilgi istemektedirler. Bizlerde e-mail yoluyla Birkaç kişiye cevap vermek yerine site üzerinden shaggy halıları anlatan bir makale yazarak herkesin yararlanması gerektiğini düşündük…shaggy halı, shaggy halı modelleri, shaggy halı modelleri nelerdir

Shaggy Halı Nedir, Neden Shaggy Halı Tercih Etmeliyiz?

Önce iyi yanlarından bahsedelim. Sıradanlıktan usandınız mı? O halde shaggy halı size aradığınız sıradışılığı sunacaktır. Shaggy halılar bilinen klasik halı modellerinde çok farklılık gösterir. Uzun ve postu andıran tüy görünümüyle insanın içine sıcaklık katan bir havası olan shaggy halıların tüy uzunlukları değişkenlik göstersede ortalama uzunluklar 3 – 5 cm uzunluğundadır. Shagyy halılarda genelde kalın iplikler kullanılır, ayrıca ipliklerde kullanılan kumaşın son derece yumuşak olması nedeniyle ayağınızı adeta okşar. Ayağınıza pamuksu dokunuş sağlayan shaggy halıların üzerine kalın olmaları sebebiyle rahatlıkla oturabilirsiniz. Ayrıca shaggy halıların normal halı çeşitlerine göre çok kalın olmaları nedeniyle ev içi ısıyı en iyi muhafaza eden halı modellerinden biridir. Shaggy halı ile kaplanmış bir zeminde kesinlikle alttan gelen soğuğu hissetmezsiniz. Tabi bu durum dolaylı yoldan ekonomize yansıyacaktır. Daha sıcak evler, daha az yakıt tüketimi demek.

Shaggy halılar nerelerde kullanılır?

Salon, oturma odası, yatak odası kısaca bilimum ev içi odalarda kullanılacak modelleri olan shaggy halılar tek parca olarak satıldığı gibi 2-3 4 parçadan oluşan shaggy halı modelleride bulunmaktadır. İsteğe göre oda ölçülerinize göre ister tek parçadan olaşan shaggy halı alabilirsiniz ister çok parçalı halı modellerini tercih edebilirsiniz. Bu genel bilgileri verdikten sonra shaggy kullanan ev hanımlarının en fazla yakındıkları Birkaç konuyuda yazmakta fayda buluyoruz. Shaggy halılar yapıları gereği (uzun tüylü olmaları nedeniyle) temizlenmesi biraz zordur. Tüylerin arasına giren pislikler diğer halı çeşitlerine göre biraz daha zor temizlenir. Bu sebepten olsa shaggy halı alanlar genelde küçük parçalardan oluşan shaggy halı modellerini tercih etmektedirler. Zira küçük parçalardan oluşan shaggy halıları “silkme” yöntemiyle rahatlıkla kirden, pisten arındırabilirsiniz. Bununla birlikte eğer shaggy halı temizliği gözünüzü korkutuyorsa ev içinde daha az kullanılan odalara “örnekse yatak odası” shaggy halı alarak bir ön test yapabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir