Home » güzellik-bakım » Seyrek Saç Nasıl Gürleştirilir?
saç nasıl gürleşir, saç gürleştirme yöntemleri, seyrek saçı gürleştirme

Seyrek Saç Nasıl Gürleştirilir?

Saçların seyrelmesi genetik, çevresel, yaşam tarzı ve sağlık sorunlarına bağlı olarak kadın ve erkeklerde görülebiliyor. Günde yaklaşık 50-100 arası saç teli dökülmesi normalken bu rakam arttıkça zaman içinde saçlar daha seyrek görünmeye başlamaktadır. Saçlarınızın seyrelmeye neden olacak kadar dökülüp dökülmediğini anlamak için elinizle saçlarınızın üst kısmını çok zorlamadan hafifçe çekmelisiniz. Eğer elinizde 15-20 adetten fazla saç teli kaldıysa saçlarınız olması gerekenden fazla dökülüyor diyebiliriz. Seyrek saçlar nasıl gürleşir sorusunun cevabını saçların neden döküldüğü sorusunun cevabını bulmadan vermek mümkün olmaz. saç nasıl gürleşir, saç gürleştirme yöntemleri, seyrek saçı gürleştirmeSaçlarınız genetik nedenlerle dökülmeye başladıysa buna karşı doğal ve kozmetik ürünlerle bulabileceğiniz bir çözüm maalesef bulunmuyor. Böyle bir durumda yalnızca var olan saçlarınızın daha yavaş dökülmesini ve sağlıklı olmasını sağlayınız. Genetik saç dökülmesine karşı şu anda piyasada bulunan tek çözüm saç ekimidir. Ancak diğer yandan saçlarınız hayat tarzınız, çevre koşulları, yetersiz beslenme nedeniyle seyreliyorsa bunlara karşı bazı tedbirler alınmalıdır. Ağır kimyasallar içeren saç bakım ve şekillendirme ürünlerini daha doğal olanlarıyla değiştirmek, doğal saç bakım maskeleri yapmak, gerekli vitamin ve mineralleri beslenmenize dahil etmek seyrelen saçların tekrar gürleşmesini sağlar. Evinizde mutfakta bulabileceğiniz doğal malzemeler ile düzenli olarak yapacağınız saç maskeleri ile seyrelmeyi durdurabilir ve saçların daha sağlıklı görünmesini kolaylaştırabilirsiniz. Doğal çözümlerin etki etmesi daha uzun süre alırken kozmetik ürünlerden daha kalıcı oluyorlar. Önemli olan bu doğal maskeleri düzenli olarak uygulamalıdır.

Tarçın Maskesi: 1 çay kaşığı tarçın, bal ile ılık zeytinyağını hamur kıvamına gelinceye kadar karıştırmalısınız. Saç derisine masaj yaparak sürün ve yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra hafif bir şampuanla yıkayınız.

Badem Yağı Maskesi: Badem yağı, Hindistan cevizi yağı ile çemen tohumunu hamur kıvamına gelinceye kadar karıştırılmalıdır. Bu karşımı saç derinizde 1 saat kadar bekletin ve şampuanla yıkayınız.

Hint Yağı Maskesi: Saç derinize düzenli olarak Hint yağıyla masaj yapmak kan dolaşımını hızlandırıp köklerin daha dayanıklı olmasını sağlar.

Yumurta Maskesi: Bir yumurta, 2,5 yemek kaşığı süt tozu ile 1 yemek kaşığı buğday tohumu yağını karıştırınız. Saç diplerine masaj yaparak sürün ve 30 dakika beklettikten sonra hafif bir şampuanla yıkamalısınız.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir