Home » güzellik-bakım » Rinoplasti nedir?
burun estetiği yaptırma, burun estetiği hakkında bilinmesi gereken noktalar, rinoplasti hakkında

Rinoplasti nedir?

Burun yüzümüzdeki güzelliğin tamamlayıcısı, sempatikliğimizin yegâne temsilcisi ve yüz hatlarımızın belirleyicisidir. Kötü görünen bir burun yüzümüzün bütün güzelliğine gölge düşürdüğü gibi sahip olduğumuz güzelliği avantaja da dönüştürebilir.burun estetiği yaptırma, burun estetiği hakkında bilinmesi gereken noktalar, rinoplasti hakkında

Burnunuzun görüntüsünden memnun kalmadığınızda ise şişli burun estetiği alanında uzmanlaşmış doktorları ile sizi bekliyor olacak. Burun deliklerimizi ikiye ayıran ve burnumuza şeklini verip duvar vazifesi gören septum adı verilen bölgeye uygulanacak ufak bir operasyonla yeni görüntünüze kavuşmuş olacaksınız. Rinoplasti yalnızca estetik amaçlı değil hastanın nefes almasına engel olan septum eğrilikleri sebebiyle de uygulanabilir. Var olan eğrilik düzeltilir ve hastanın rahat nefes alması sağlanır.

Kimlere Uygulanabilir?

Öncelikle bu operasyona ihtiyaç duyma sebebi uzman ile birlikte gözden geçirilir. Zorunluluktan doğan sebepler için çoğu zaman 18 yaşın dolması beklenmez. Ancak 18 yaşını doldurmuş kişilerde bu operasyon daha güzel bir burna sahip olma düşüncesi ile yapılıyorsa www.xxx.com adresine göz gezdirebilir. Kişi bir ünlüye benzeme düşüncesi ile bu operasyona başvuruyor ise işin psikolojik boyutu ve etik düşünce göz önünde bulundurulmalıdır.

İki Teknik Uygulanıyor

Açık ve kapalı olmak üzere iki yöntemi bulunan bu yöntem hastanın durumuna ve cerrahın tecrübesine göre yapılır. Açık rinoplastide septum hedef alınır ve kesiler açılır. Buradaki eğrilik varsa düzeltilir, kıkırdaklara istenilen şekil verilir. Kapalı rinoplastide ise kesiler burun deliklerinin içine yapılır, iç dikiş atılır ve burna yeni şekli verilir. Ameliyat sonrasında bütün burun estetiği ameliyatlarında olduğu gibi göz çevresinde morarma ve şişlikler olacaktır ve normaldir.  Bunlar bir hafta on gün içinde geçecektir. Ameliyat sonrasında hastanedeki istirahat en fazla iki gün olmakla beraber bir süre ağrı kesici kullanmanız gerekecektir. Günlük hayatınıza bir hafta içinde dönebilirsiniz. Ancak ameliyattan sonraki bir hafta içinde öne çok eğilmemeniz daha faydalı olacaktır. Deneyimli ellerde hiçbir sıkıntı yaşamadan rahatlıkla uygulamalarınızı yaptırabilirsiniz. Müşteri memnuniyetini esas alan kurumumuz sizlere layık olduğunuz hizmeti sunacaktır. Kurumumuzda çalışan her birey alanında uzmanlaşmış kişilerdir. Uzman olan kişi ve kişilerden oluşuyoruz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir