Home » anne-çocuk » Psikolog Merkezlerinin Desteği
psikolog merkezleri, istanbul psikolog merkezi, psikolog merkezi desteği

Psikolog Merkezlerinin Desteği

İnsanlar yaşadıkları zaman içerisinde, değişik zamanlarda farklı duygu durumlar yaşayabilirler. Bu duygu durum değişikliklerinin kimisi şiddetli olur kimisi ise bireye daha az hasar vermektedir. Uzmanlarla sağlanan psikolog merkezlerinin desteği, farklı dönemlerde yaşanılan zorlukları çözümleyip sonlandırmayı amaçlamaktadır.

Kimler destek alabilir?

Destek sürecinde bireylerin daha güçlü bir benliğe sahip olması için düşüncelerinde, duygularında işlevsel olarak bir değişim yaratmaya çalışılır. Uzmanlar tarafından sağlanan bu destek;psikolog merkezleri, istanbul psikolog merkezi, psikolog merkezi desteği

  • Çocuklara
  • Ailelere
  • Yetişkinlere
  • Ergenlere
  • Eğitim kurumlarına verilmektedir.

Çocuklara sağlanan destekte amaç; sosyal ve akademik becerilerine katkıda bulunmaktır. Ailelere sağlanan destekte aile içi iletişim problemlerine destek olabilmek amaçlanır. Eğitim kurumlarında psikolog merkezlerinin desteği çok önemlidir. 0-6 yaş dönemindeki çocukların sağlıklı gelişim sağlamaları için anaokullarına psikolojik destek verilmektedir.

Birebir destek

Okul korkusu, karşı gelme, dikkat eksikliği, hiperaktivite, tırnak yeme, kişilik bozuklukları, panik atak, ilişki problemleri gibi daha da sıralayabileceğimiz konularda birebir destek sağlanmaktadır. Bu destekler çocuk, ergen veya yetişkin konu alanına sahip uzmanlar tarafından sağlanmaktadır. Bazı terapi çeşitleri kullanılarak bireye destek sağlanır. Bu terapi çeşitleri; bilişsel davranışçı, dinamik, bilinçli hipnoz, oyun, psikodramadır. İlk 3-4 seans uzmana danışan kişiyi tanımak ve kişinin problemini veya problemlerini anlamakla geçer. Uzman bu seanslar neticesinde bir değerlendirme yapar ve hangi terapi yöntemini uygulayacağına karar verir. Seans süresi problemin ne olduğuna göre değişir. Eğer sizlerde bazı dönemlerde kendinizi yalnız, kötü hissediyorsanız ya da yukarıda saydığımız problemlerden biri varsa destek alabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir