Home » sağlık » Pratik Diyet Kurallarına Merhaba Deyin!

Pratik Diyet Kurallarına Merhaba Deyin!

Sağlıklı yağlar içeren fındık aşırı miktarda tüketilmemesi gerekiyor. Yağ yakımını da hızlandırıyor ve yağ depolamayı da yavaşlatıyor bu nedenle fındık oranına dikkat edilmelidir. Karbonhidratlar ile yağlı besinleri karıştırmamanız gerekir. Bu besin grupları temel besinlerdir ve ikisi asla aynı öğünde birlikte tüketilmemeli. Makarna ile zeytinyağlı salata ikilisi gibi yani. Karbonhidrat vücuda hemen yağ depoları olarak geri dönerken yağ da aldığınızda yağ birikimi oranı artmaktadır. Kendinize alternatif egzersizler bulunmalısınız. Yüzme, voleybol, su sporları, masa tenisi ya da pilates, yoga, dans, zumba gibi aktiviteler yapmalısınız. Yarım saat kardiyo çalışın ardından ise 10 dakika yürümelisiniz. İki farklı spor ve egzersiz türünü bir seansta peş peşe uygulamalısınız. Mutlaka kahvaltı yapın ve sağlam bir kahvaltı olmalı. Kadınlara güzel bir tüyo daha, regl olmadan önceki 2 hafta boyunca yapılan egzersiz daha fazla yağ yakmanızı sağlamaktadır.

Diyet de Önemli Faktörler

 Yağ yakımı, ağırlık çalışma, Düzenli ve iyi uyumaStresten arınmanız da sağlıklı kilo vermenizde size yardımcı olur. Sakinleşin, nefes egzersizleri, meditasyon ve yoga yapınız. Pratik diyet kurallarından biri de protein tüketilmesidir. Çevrenizdeki insanlar daha doğrusu yakın arkadaşlarınızın da formda ve diyette olması sizin oldukça önem arz ediyor. Evde, spor salonunda ve ya müsait her yerde bol bol ağırlık kaldırmalısınız. Herkes kendi gücüne göre önce kaslarını ısıtarak düzenli olarak ağırlık çalışmalıdır. Gittiğiniz yerlerde ilk siparişi siz vermelisiniz. Başkalarını kırmamak adına toplu masalarda gelen yemekleri yememeye özen gösteriniz. Tok tutan zararı olmayan hindistancevizi yemeye çalışabilirsiniz. Öğünlerinizi dengede tutmalısınız. Öğleni geçiştirip akşama yüklenirseniz yatmadan önce vücudunuzda biriken yağlar artar ve böylelikle yakılması zorlaşır ya da ara öğünlere yüklenip abur cubur yemeye başlanır.

Hangi Yiyecek ve İçeceklerden Uzak Durulmalı?

Diyet içeceklerden ve kalorisi az denilen kutu içeceklerden de uzak durunuz. Kendinize güvenmeniz ve düşünce yapınızı değiştirmeniz ise en önemli faktördür. Düzenli ve iyi uyumalısınız. Bunu yapamayanlar %30 oranında obez olmaya mahkumdur. Tabağınızda ne var ne yoksa yiyip bitirmeyiniz. Bol bol su tüketin. Kışın ve yazın su alımınızı azaltmayın. Yiyeceklerin paketlerine etiketine dikkat ederek almalısınız. Süt çok iyi bir zayıflatıcıdır vazgeçmemelisiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir