Home » güzellik-bakım » Peeling ve Badem Yağı İle Pürüzsüz Cilde Sahip Olma
peeling yapımı, badem yağı ile cilt güzelleştirme, cilt bakımı yapma

Peeling ve Badem Yağı İle Pürüzsüz Cilde Sahip Olma

Peeling Etkili Kolay Yüz Maskesi

Peeling etkisi sağlayan bu maskeyi evde hazırlamak çok kolay. Türk kahvesi muz ve bal ile cildi besleyen peeling etkili bir maske yapmak mümkün. Bu maske cildinizi ölü derilerden arındıracak, besleyecek ve daha sağlıklı bir görünüm kazandıracak. Haftada bir uygulanan bu kolay maske ile daha sağlıklı bir cilt elde edeceksiniz. Siyah nokta problemi yaşayanlar için de bu maske oldukça faydalı. Ucuz malzemelerle hazırlanan bu doğal maske hem sağlıklı hem de ekonomik!peeling yapımı, badem yağı ile cilt güzelleştirme, cilt bakımı yapma
Gereken malzemeler:
-İki tatlı kaşığı kuru türk kahvesi
-Küçük boy bir muz
-Bir tatlı kaşığı bal
Küçük bir muzu kabuklarını soyduktan sonra çatal yardımı ile iyice ezin. Daha sonra elde ettiğiniz muz püresini türk kahvesi ve bal ile karıştırın. Bu karışımı yüzünüze masaj yaparak sürün ve 30 dakika bekledikten sonra yıkayın. Bu işlemi haftada 1-2 kez düzenli uygulayın.
Muz ve bal cildinizi besler ve nemlendirirken, türk kahvesi taneleri peeling etkisi yaparak ölü derilerden kurtulmanızı ve gözeneklerinizin açılmasını sağlayacak. Bu maske ile siyah noktalardan ve sağlıksız görünümlü bir ciltten kurtulmak mümkün.

Badem Yağının Cilde Faydaları

Aromaterapi yağı cilt bakım ürünlerinde oldukça kullanılır. Ayrıca bebeklerin de cilt bakım ürünlerinde kullanılmaktadır. Badem yağı, A ve B vitamini içerir. İçerisinde cilt türleri için faydalı yağlarda bulunur. Cildin nemlenmesinde yardımcı olur, iltihapları yok eder ve cildin tahrişini önler. Kuru ciltlerin en çok tercih etmesi gerektiği bir yağdır. Dudakların çatlaklarını gideren badem yağı, cilt döküntülerinin de önüne geçmektedir. Göz çevresinin kararmış olması halinde yatmadan önce badem yağı sürülmesi kararmayı ortadan kaldıracaktır. Parlayan cilde kavuşmayı sağlar ve cildiniz tazelenir. Baden yağı, erken yaşlanmayı önler. Ölü hücreleri temizleyen badem yağı, kuru ciltler için çok faydalıdır. Ciltteki makyajı çıkarmakta yardımcı olur. Makyaj çıkartıcı jellerde kimyasallar bulunurken, badem yağı doğaldır, zararı yoktur ve koruyucu olarak öne çıkar. Kırışıklık ve çatlaklara iyi geldiği bilinir. Soğuk aylarda meydana gelen dudak çatlakları için badem yağı sürmek çatlakların oluşumunu engelleyecektir. Ayrıca badem yağı, kalp sağlığını korur, tansiyona ve kolesterole iyi gelir, bağışıklık ve sindirim sistemine faydalıdır, bebeklerin kemik gelişiminde katkıda bulunur, kas ağrılarını giderir, sağlıklı ve uzun kirpik oluşumunu sağlar ve kan akışını hızlandırır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir