Home » güzellik-bakım » Ortodonti Tedavisi Kimlere Uygulanır?
ortodonti tedavisi, ortodonti kimlere uygulanır, ortodonti tedavisi kimlere yapılabilir

Ortodonti Tedavisi Kimlere Uygulanır?

Ortodonti tedavisi uygulamasında hastaların önce uzman hekim olan ortodontist tarafından muayene edilmesi ve gereken uygulamalar hakkında hastaya bilgi vermesi ile başlamaktadır. Bu tedavi yöntemi çocuk ve her yaştan insanlara uygulanabilmektedir. Uygulamalarda yapılacak tedavi yöntemi belirlenerek hasta tedavisine başlanmaktadır. Ortodonti tedavisi genel olarak dişlerdeki bozuklukların düzeltilmesi, dişlerde yer alan seyreklikler ve eğri çıkıntılardan oluşan diş bozukluklarına uygulanmaktadır. Çocuklarda süt dişlerinin dökülmesi ile ortaya çıkan eğri diş ve seyrekliklere bu tedavi yöntemi uygulanarak dişlerin düzeltilmesi sağlanmaktadır. Erişkin kişilerde genel olarak diş bozukluklarının düzeltilebilmesi için porselen kaplama tercihleri arasında bulunmaktadır. Sağlıklı dişler için kişilerin yapması gereken en önemli temizlik konusu başta olmaktadır.ortodonti tedavisi, ortodonti kimlere uygulanır, ortodonti tedavisi kimlere yapılabilir

Ortodonti tedavisi yetişkin ve çocuklarda uygularken hekimler titizlik göstermekte ve dişlerin yapısına uygun malzemeler kullanarak gereken tedaviyi sürdürmektedir. Diş sağlığı önemli konular arasında yer almaktadır. Dişlerimizi katı maddeler kırarak çatlata bilme olasılığı oldukça fazladır. Bu konularda çocuklar ve yetişkinlerde dişlerine dikkat etmek zorundadır. Bu tedavi şekli ayrıca yüzdeki boşlukların doldurulmasında da uygulanmaktadır. Ortodonti tedavisi yüzde oluşan boşlukların doldurulması yanak ve kulak çıkıntılarının hizaya getirilmesinde de hastalara rahatlıkla uygulanmaktadır. Bu tedavi uygulamasına başlayan ortodontistle K.B.B hekimleri ortak çalışma yapmaktadır. Diş hekimleri kişilerin dişlerindeki bozuklukların düzeltilmesine yardımcı olabilmek için bu uygulamayı yapmaktadır. Uygulamalar yapılmaya başlamadan önce uzman hekim hastanın diş ve çene yapısını incelemek için film çekerek tedavi yöntemini başlatmaktadır. Çekilen film sonrası hastanın çene ve diş yapısına uygun yöntem belirlenmektedir.

Ortodonti tedavisi dişlerin yapısına uygun olan tedavi yöntemi ile başlamaktadır. Hekimin tavsiyesi de göz önünde bulundurulmalı ve uygun tedavi yöntemi tercih edilmelidir. Tedavi süresi yetişkinlerde diş bozukluğuna göre uzun sürebilmektedir. Çocuklarda ise bu tedavi süresi fazla uzun olmayabilmektedir. Uygulanan tedavi dişlerin şekline göre uzun veya kısa sürmektedir. Her yaşta diş bozuklukları olan hastalar için uygulanan yöntemler uzman hekim kontrolünde tedavi edilebilmektedir. Ayrıca dişlerdeki uzama ve kısalmalarda da ortodonti tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir