Home » güzellik-bakım » Organik Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
organik cilt bakımı, organik cilt bakımı yapımı, organik cilt bakımının faydası

Organik Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde kendinizin cilt bakımı için organik ürünler yapabilir ve kullanabilirsiniz. Organik cilt bakımı için kullanabileceğiniz malzemeler ve özellikleri hakkında aşağıda daha detaylı bilgiler sunacağız.

Tuzlar

Deniz tuzları ve Epsom tuzları veya ikisinin karışımı, banyo tuzları ve peeling tuzlarının temelini oluşturmaktadır. Bu tuzlar vücudu temizlemekle kalmaz aynı zamanda vücuda mineral desteği sağlayabilir.organik cilt bakımı, organik cilt bakımı yapımı, organik cilt bakımının faydası

Killer

Kil, ister ticari ürünler ile ister ev yapımı formüller ile yağlı ve akne eğilimli ciltlerin temizliğinde kullanılır. Beyaz kil tüm cilt tipleri için yararlıdır. Yeşil kil ise cilt gerginliği için yararlıdır. Yüz maskeleri, vücut maskeleri ve mineral banyoları için kullanabilirsiniz.

Vücut İçin Kullanılan Yağlar

Organik olarak üretilen ve bitkisel içerikli vücut yağları cildi korur, besler ve nemlendirir. Kuru, hassas ciltler için avokado, zeytin, jojoba ve buğday tohumu yağı veya kakao yağı seçilmesi önerilir. Hindistan cevizi yağı, yağlı ciltler için ciltteki yağ üretimini dengeler ve çevresel koruma sağlar. Badem, kayısı çekirdeği, üzüm çekirdeği ve susam yağı yumuşaklık sağlar.

Bitkiler

Günlük güzellik uygulamaları için taze çiçekler ve otlar kullanılabilir. Sirke veya vücut yağları içinde bekleterek ve demleyerek kullanın. Kurutulmuş veya toz halindeki bitkisel ürünlerde kullanılabilir. Yeşil çay, papatya ve krizantem iltihaplı ciltler için etkilidir. Kas ağısı, sabah kalkınca olun tutukluklar için nane içeren bitkisel güzellik uygulamaları kullanılmalıdır. Ciltteki tahriş ve yıpranmalar için, hatmi kökü, nergis, muz, papatya kullanılabilir. Nemlendirici bir etki için gül yaprağı ve lavanta; enfekte veya sivilce gelişimine eğilimli ciltler için ekinezya; yağlı ciltler için limon, adaçayı, fesleğen, civanperçemi, ve dut yaprağı kullanılabilir.

Temel Yağlar

Esansiyel yağlar, çiçekler, ağaçlar, meyve ve diğer bitkilerden damıtma yoluyla elde edilen yağlardır. Bunlar kremler, nemlendiriciler ve sıvı sabunların içinde iken daha kolay uyum sağlanır. Sivilce, mantar enfeksiyonları ve yaralar için çay ağacı yağı, okaliptüs yağı; yağlı ciltleri dengelemek için portakal ve limon; serinlik vermek ve gergin bir cilt için pirola (keklik üzümü) kullanılmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir