Home » Diğer » League of Legends Lane Ne Demektir?
League of Legends Lane, League of Legends Lane nedir, League of Legends Lane oynamak

League of Legends Lane Ne Demektir?

League of Legends, Dünya üzerindeki en büyük rekabet içeren oyunlardan bir tanesidir. Oyunumuzun stratejik bir öneme sahip olması oyuncuların şüphesiz en fazla tercih edilme nedenleri arasında yer alıyor. Çevrim içi olarak oynanan oyunumuz 5v5 olarak insanların belirli şampiyonları seçmesi ve birbirlerine karşı üstünlük kurma çabasıyla şekillenmektedir. Dünya üzerinde belirli zamanlarda düzenlenen büyük turnuvalarında çeşitli ödüller verilmektedir. Gerek ülkelerin kendi içerisinde gerekse Dünya üzerinde bütün takımları içeren bu turnuvalar E-Spor çatısı altında toplanarak her sene geniş bir organizasyonla düzenleniyor.League of Legends Lane, League of Legends Lane nedir, League of Legends Lane oynamak

Oyunumuzun başlamasından itibaren her karakterin belirli koridorlara gitmesi gerekiyor. Bu koridorlara oyun terimi olarak Oyuncular ‘’Lane’’ terimini vermişlerdir. Üst, Orta ve Alt olmak üzere üç koridor bulunsa bile oyun içerisinde bir de Orman tarafına giden karakterimiz vardır. Hepsinin kendi görevleri ve gösterdiği işlevler farklı olsa da Takım Savaşlarında bir araya gelerek güçlerini birlikte sergilemeleri oldukça önemlidir.

Lane, Türkçeye çevirdiğimiz zaman ‘’Şerit’’ anlamına gelmektedir. Bu anlam League of Legends’ta ise ‘’Koridor’’ olarak oyuncular tarafından benimsetilmiştir. Oyunun en başından bütün oyuncular kendi kararlarına göre koridorunu belirler ve şampiyonlarını istedikleri gibi seçerler. Bu neticede şekillenen oyun kendi zaman aşamasına göre devam etmektedir. Oyun içerisinde bir koridor kararı alamıyorsanız aşağıda yer alan kısımda kendinize göre kararlar almanıza yardımcı olacaktır!

  • Tank ve Zırh alanında bir karakter kullanmak istiyorsanız ‘’Solo’’ yani ‘’Üst’’ koridor tam size göre olacaktır. Çünkü bu koridor için seçtiğiniz karakter aldığı itemler ile kendini çok hızlı bir şekilde geliştirip takım savaşlarında öncül bir role sahip olabilir.
  • Orta koridorda ise takımın güç kaynağı kısmen siz olacağınız için takım savaşlarında birden araya girip ortaya büyük bir hasar koymak zorunda kalacaksınız. Bunun için tercih edeceğiniz karakteri her zaman karşı rakibinize göre şekillendirmeyi unutmayınız.
  • Son koridorumuz olan Alt Koridor oyunun en güçlü ve önemli yeri olabilir. Bu kısımda oyunlarını birlikte yürüten ADC ve Support karakterlimiz bütün gücünü oyun içerisinde sergilerse büyük ihtimalle oyun çok kısa bir süre içerisinde son bulacaktır. Özellikle ADC bir oyuncuysanız hızlı olmaya her zaman özen göstermelisiniz!

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir