Home » Diğer » Kendini Mutlu Etmek
kendini mutlu etme yolları, bir insanın kendini mutlu etmesi, mutlu olmanın yolları nelerdir

Kendini Mutlu Etmek

Çocukken insanlar genelde hep neşelidir. Bazen huysuzluklarımız çocukken de vardır elbette. En nihayetinde çocuğuz ya işte, ağlarız da güleriz de. Ama en güzel çağımız da yine çocukluk çağımızdır. Bana bugün deseler ki ömründen 10 yıl ver çocukluğuna dön ben o günlere dönmeyi çok isterim. Televizyonun karşısına geçip sevdiğim çizgi filmlerin çıkmasını, kumculuk oynadığım bahçede tekrar oynamayı isterim.kendini mutlu etme yolları, bir insanın kendini mutlu etmesi, mutlu olmanın yolları nelerdir

Büyünce ne oluyor da değişiyoruz bilmiyoruz. Herhalde bunun cevabını bulmuş olsaydı insanoğlu yetişkinlerin mutlu olması için de küçük şeyler yeterli olurdu. Bir çocuğa alınan yeni bir oyuncak onu mutlu edebiliyorken bazen bir yetişkine alınan çok değerli hediye dahi onu mutlu etmeye yetmiyor. İşte ben size bu yazımda kendinizi mutlu edebilmeniz için bazı yöntemler aktarmak istiyorum. Haydi bakalım, sizi nasıl mutlu edebiliriz bunu anlatmaya başlayalım.

Öncelikle mutlu olabilmek için mutsuzluk kaynaklarından uzak durmak gerekir. Bazen çok mutlusunuzdur veya en azından huzurlusunuzdur. Biri gelir yanınıza veya bir telefon eder ve birkaç cümlesi dahi sizi huzursuz etmeye yeter. İşte bu tür insanlara ben enerji sömürücü diyorum. Bu tür insanlar kişiyi kendisi olmaktan soğutur, kendisi içinde çatışmalar çıkmasına vesile olur. Bu tür enerji sömürücülerden uzak durmakla mutluluğa bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Fazla umursamamak bir diğer tavsiye ettiğim yöntem. Evet insanız en nihayetinde ve umursamazlık etmeden olmaz. Hayayı boyunca tamamen umursamaz olan biri hiçbir şey elde edemez. Benim size anlatmak istediğim olmayacak insanlar için kendinizi üzmeyin. Zaten sizin yanınızda olmak istese o kişi bir şekilde fırsat yaratır, bir bahane üretir ve sizin ile birlikte olmak için çaba sarf eder. Eğer sizi önemsediğiniz halde karşınızdaki kişi umursamıyorsa böyle bir durumda ancak kendinizi mutsuz edersiniz. Bu davranıştan hemen vazgeçin.

Elinizdeki güzel şeylerin bir listesini yapın. Bunu ciddi ciddi yapın, oturun ve yazın. Örneğin; iki çocuğum var, bir işe sahibim, eşim beni seviyor, dostlarım var, köpeğim beni seviyor vb. şeklinde bir liste yapın. Sonra bu listedeki tüm şeylerin bir anda kaybolduğunu düşünün. Bir anda ailenizden, dostlarınızdan koptuğunuzu düşünün ve onların şuan sizin ile olduğunu düşünerek kendinizi mutlu hissetmeye çalışın. Bu bence çok işe yarayacak, hadi deneyin.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir