Home » güzellik-bakım » Karma Ciltlere Sivilce Maskesi
karma ciltler için maske, karma cilt sivilce maskesi yapımı, sivilce maskesi

Karma Ciltlere Sivilce Maskesi

T bölgesi adı verilen karma ciltlerde alın, burun ve çene ya da yağlı ya da kuru olmakla yüzün diğer bölümleri ise bundan farklı bir biçimde cilt özelliği göstermektedir. Diğer cilt türlerine göre karma ciltlerin bakımı daha zordur; çünkü farklı özelliklere sahip bölgelerin yüzde bulunması her birine farklı bir bakım gerektirir. Evde bazı bitkisel yöntemleri kullanarak T bölgesi yağlı olan ve özellikle sivilcelerin de bu bölgede toplandığı kişiler sivilce sorunlarından kurtulabilir ya da sivilcelerini azaltabilir.karma ciltler için maske, karma cilt sivilce maskesi yapımı, sivilce maskesi
Maske tarifi: Karma ciltlerde bulunan sivilceleri korkutmak ve yok etmek için önce doğru bir bakımla yağlı bölümün istenmeyen yağlardan kurtulması gerekir. Birkaç yolu bunun için deneyebilirsiniz.
Doğal meyve asidi içeren elma ile yapılan maske bunlardan ilkidir. İki elmayı sıkıp suyunu çıkardıktan sonra, bu suyu içerseniz birkaç damla da limon suyunu ekleyerek problemli bölgeyi temiz bir pamuk yardımı ile sürün. Yüzünüzü 10 dakikalık bir sürenin ardından ılık bir su ile temizleyebilirsiniz. Cildinizde açık olan gözenekleri elma suyu asitleri sıkılaştırıp, oluşan yağları kurutarak sivilce oluşumunun önüne geçmektedir. Limon da yine sahip olduğu asitlerle hem sıkılaştırıcı hem de kurutucu bir etkiye sahiptir.
İkinci maske: Maden suyu maskesi cildinize uygulayabileceğiniz bir diğer metottur. Cildinizi, maden suyunun içinde bulunan mineraller ihtiyaç duyduğu birçok maddeyi gözenekler aracılığıyla cilde verir ve daha sağlıklı, daha parlak bir tene sahip olmanıza yardımcı olur.
Buz kalıplarına maden suyunu koyarak dondurucuya yerleştirip donması için bekleyin. Her sabah daha sonra bu buz kalıplarından bir tanesini alıp, yavaş bir şekilde özelikle T bölgemize masaj yapar gibi sürün. Cildi sıkılaştırmak ve dirilik sağlamak için maden suyunun donmuş bir şekilde kullanılması gerekir. yarım limon suyunu da isterseniz sıkıp birlikte dondurabilirsiniz. T bölgesindeki yağı böylece dengelemiş hem de gerekli mineral takviyesini de yapmış olursunuz.
Üçüncü maske: Bir çorba kaşığı kil, birkaç damla limon suyu ve bir damla zeytinyağını bu maske için karıştırarak yüze tatbik edilir. Çabuk kuruyan bir özelliğe kil sahip olduğu için cildinizin gerilmeye başladığınız hissettiğiniz anda ılık bir suyla maskeyi yıkayıp temiz bir havlu ile masaj yaparak yüzünüzü temizlemeniz gerekir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir