Home » güzellik-bakım » Jinokomasti Ameliyatı Nedir?
jinekomasti nedir, jinekomasti ameliyatı, jinekomastinin nedenleri

Jinokomasti Ameliyatı Nedir?

Jinekomasti dediğimiz durum erkeklerin bazılarında öztorojen duyarlılığının fazla olmasından kayaklı kadınlarda ki gibi memenin büyümesi durumudur. Bu durumun görülme sıklığı yüzde 10 altındadır.jinekomasti nedir, jinekomasti ameliyatı, jinekomastinin nedenleri

Her erkek için bu meme büyümesi olabilir ama belirli bir dönemden sonra bu normal seviyesine döner. Bizim burada cerrahi olarak işimiz bu bazı hastalarda memenin kadınlarda ki gibi şişkin olması. Yapılacak şeyler bizim için bellidir. Tabi ki hastanın fizik bulgularına göre işlem yapılsa da, genelde medikal tedavileri tercih etmiyoruz. Kalıcı yöntem olarak cerrahi yöntemi kullanıyoruz.

Jinekomasti ameliyatı meme bölgesinde varsa yağların liposuction dediğimiz yöntem ile dışarıya alınması işlemidir. Bölgedeki yağ dokuları var ise, onlar da cerrahi yöntemler ile, dışarıya alınır. Bu tamamen orada ki sorun ile alakalı bir durumdur. Bazı hastalarda sadece liposuction yeterli iken, bazı hastalarda yağ dokusunu da dışarıya almamız gerekebilir.

Ameliyat birkaç saat sürer. Ve ameliyat gecesi hastanede kalmak gerekir. Ameliyat ağrısız sızısız geçer. Ameliyat sonrası verilen ilaçla ile kısa süre sonra normal aktivitelerinize dönebilirsiniz. Hayati risk taşımaz. Her yaştan kullanımı uygundur. (Ergenlik çağına girmiş) Ameliyat tam teşekküllü hastanelerde yapılması gerekir.

Jinekomasti nediğimiz şeyin ırsi genetik bir durumu olabilir ama bulaşma veya yediğiniz içtiğiniz bir şeyden dolayı Jinekomasti sorunu ile karşılaşmazsınız. Tedavisi basit ve risksizdir. Sizde eğer böyle bir sorununuz var ise, bir estetik ve plastik cerrahi bölümü doktoruna muayene olup bu sorununuzdan kısa bir sürede kurtulabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir