Home » telefon-bilgisayar » Hearth Stone Nedir?
HearthStone

Hearth Stone Nedir?

HearthStone, Blizzard Entertainment oyun şirketi tarafından yapımı ve yazılımı geliştirilen oynanması ücretsiz dijital kartların yer edindiği bir online oyundur. Oyun Unity programı ile geliştirilmiştir. Yönetmeni Ben Brode, Jason Chayes ve Eric Doddss’tur. Tasarımcıları Derek Sakamoto, Mike Donais bestecisi ise Peter MC Cornell’dir İlk başta 2013 Mart ayının 15’inde Heroes of Warcraft başlığı ile Penny Arcade Expo’da açıklanmıştı. Hearth Stone’un herkese açık beta sürümü 2014 Ocak Ayının 17’sinde çıktı. Sonra İOS ve Android sürümü için geliştirmelere başlandı ve çıkış yaptı.HearthStone

İlk başlarda çok fazla ilgi görmesinden ötürü Microsoft Windows ve MAC OS’ta çıkış yapmıştı ama Android ve İos’ta daha fazla indirme, beğeni aldı. Blizzard şirketi tarafından gelir açısından çok hızlı bir yükseliş yaparak şirket değerleri artmıştır. Her ay 40 milyon Amerika Birleşik Devletleri Doları kazanmaktadırlar.

Oyunda yaklaşık 100 Milyondan fazla kullanıcı kayıtlıdır. E-spor’da da kendi üstünlüğünü göstererek büyük turnuva ve yarışmalarda para ödülleri dağıtmıştır. Oyun içerisinde Temel, Sıradan, Nadir, Destansı ve Efsanevi olmak üzere beş adet kart nadirliği bulunmaktadır. Kahramanlar ise Büyücü, Rahip, Paladin, Savaşçı, Kara Büyücü, Avcı, Druid, Şaman ve Düzenbaz olmak üzere 9 adete ayrılır.

Hearth Stone Ücretli midir?

Hearth Stone oyuncularına tamamen ücretsiz olmak üzere hizmet sağlar. Oyun içerisinde yer alan farklı şeyleri satın alıp almamak tamamen size kalmıştır. Üstelik Android ve İOS işletim sistemli cihazların mağazasında da kendilerini ücretsiz bir şekilde bulabilirsiniz.

Hearth Stone Oyun Modları!

Oyunumuzda standart ve hikâye oyun modları vardır. Ek olarak diğer oyuncular ile oynanabilen farklı modlarda vardır.

Tavern Brawls Modu: Bu modda her hafta yenilenen farklı görev ve destlerin sıra dışı değişimi ile oyuncuları farklı şeylerde etkileyerek oyuna bağlar. Oyunda değişiklik olsun, oyuncular farklı modları da denesin diye yayınlanan bu mod bir etkinlik haline de dönüştürülmüş diyebiliriz.

Arena Modu: Bu modumuz da karşınıza gelen üç adet şampiyon kartından birini seçiyorsunuz ve rekabet dolu maceranız başlıyor. Oyunda yenilmek için üç mağlubiyet almanız gerekir. Kazanmak için 12 adet galibiyet yeterli oluyor.

Battle Grounds Modu: Sekiz oyuncu birbiri ile karşılıklı olarak mücadele eder. Her round’a sizin için rastgele seçilmiş olan iki şampiyon kartı ile başlarsınız. Her elde kasanıza bir altın eklenir. Kasanın aldığı en fazla altın on tanedir. Bu kartların 1 tanesinin bedeli ise üç altındır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir