Home » güzellik-bakım » Greft ve saç teli nedir?
greft nedir, saç teli nedir, saç ekimi

Greft ve saç teli nedir?

Greft ve saç teli nedir? Graft ayrı bir şey, saç teli ayrıdır. Graft üçlü, dörtlü saç tellerine verilen isimdir. Örneğin 1000 graft içerisinde 3000 saç teli olabilir. Kişiye denildiğinde 1000 graft ekildiğinde bu da 3000-3500 ekilen saç teli ortaya çıkar. Bu çok önemli bir kriterdir. Yurtdışı ve istanbul dışından saç ekimi yaptırmaya karar verenler var ise, fotoğraflarını gönderdikleri taktirde ön bilgiye sahip olabilirler. Yurtdışından şehirdışından başvuran hastalar internet sistemi ile fotoğraflarını, arkadan yandan ve önden fotoğraflarını göndermeleri isteniyor. Arkadan özellikle isteniyor çünkü o bölgede yeterli saçı var mı, alınabilecek graft sayısı ne kadar bununla ilgi bilgi vermek için.greft nedir, saç teli nedir, saç ekimi

Önden görüntü, yandan görüntüde kişinin 1 seansta halledilebilecek veya kaç seans sonrasında bütün saçsız bölgesini saçla kaplanacağı onla ilgili bilgiler veriliyor. Doğal gözüksün diye ön çizgiye tekli saç kökleri ekiliyor. Gittikçe arkaya doğru ikili üçlü saçlar ekiliyor. Bunun en önemli sonucu saçın daha doğal gözükmesi ekim olduğu anlaşılması. Çünkü hastalar kimse saçımın ekme olduğunu anlamasın şeklinde taleple gidiyorlar. Ekilen saçlara 3 ile 6 aylık bir zamanda kavuşuluyor.

Ekilen saçlar 3-6 ay arasında çıkar ama tepe bölgesinde biraz daha uzun sürebiliyor saç çıkması. Bunlara öncesinde hastalara açıklanıyor çünkü genellikle kişiler ameliyat olduktan sonra hemen saçlarının olacağını, hemen çıkacağını düşünebiliyor. Böyle bir yanlış anlaşılmamaya sebep olmamak için öncesinde saçlarınızın 6 aya kadar sıklaşacağı çıkacağı şeklinde açıklamalar yapılıyor. Yaza saçlı mı girmek istiyorsunuz? İçinde bulunduğumuz günler bunun için kaçırılmaz bir fırsat. En ideal mevsim bu mevsimdir .Saç  ektirdikten sonra yazın saçlarına kavuşmuş bir şekilde tamamen mutlu bir şekilde saçlarına ulaşmış olacaklar.

Özellikle yurtdışından gelen hastalara bu dönem içerisinde bir paskalya tatilleri mevcut. Bu paskalya döneminde genellikle yurtdışında yaşayan Türkler saç ekimi için çok sık Türkiye’ye gelmektedir. Ve iki günlük bir süre yettiği için bu dönemde saç ekimi işlemiyle geçirebiliyorlar. Ayrıca gelen taleplerde sadece saç ekimi değil, saç ekimiyle beraber hastalar burun estetiği, jinekomasti dediğimiz göğüs estetiği, bel bölgesindeki, karın bölgesindeki yağlanma artışına bağlı olarak liposakşın isteğiyle de başvurabiliyorlar. Hastaların saçını ekmiş burnunu ameliyat etmiş veya gerekiyorsa yağlanma olan bölgedeki yağlarını almış bir şekilde bu ameliyatlarını yaparak mutlu bir şekilde gitmeleri sağlanıyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir