Home » güzellik-bakım » Göz Çevresi Kremleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler
göz çevresi kremleri, göz çevresi kremlerinin özellikleri, göz çevresi bakım kremleri

Göz Çevresi Kremleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Milyon dolarlık bir endüstri haline gelen kozmetik dünyasında genel olarak müşterilerine iki başlık altında toplayabileceğimiz ürünler sunuyorlar. Bunlardan birisi makyaj malzemeleri ise diğeri de bakım ürünleridir.

Bakım ürünleri hem kadınlar hem de erkekler için üretildikleri gibi kullanım amacına ve kullanılan bölgeye göre de pek çok çeşitte kozmetik dünyasına sunulmuşlardır. Hem erkeklerin hem de kadınların kullandıkları bu bakım ürünlerinden birisi de göz çevresi kremleri yaygın adıyla göz altı kremleridir. Göz çevresi kremi hakkında söyleyebileceğimiz en temel amaç, zamanla yıpranan ve yaşlanan ciltte oluşan kırışıklıkların giderilmesi, azaltılması,geciktirilmesi hedeflenmektedir.göz çevresi kremleri, göz çevresi kremlerinin özellikleri, göz çevresi bakım kremleri

Piyasada hali hazırda bulabileceğimiz pek çok çeşitte ve pek çok marka altında sunulan göz çevresi kremi  vardır. Bunların yanısıra tamamen bitkisel içerikli hazırlanan ürünler de mevcuttur. Peki insanlar neden göz çevresindeki kırışıklıklar konusunda hassaslar? Bu sorunun cevabı yaşlarının tahmin edilmesi hususunda neredeyse kesin bir fikir verdiği içindir. İnsanlar özellikle  de kadınlar her yaşta genç görünmek isterler. Kozmetiğinde  koca bir sanayi haline gelmesi bu sebeptendir. Göz çevresi kremleri genel olarak su bazlı olarak üretilmişlerdir. Kullanımı kolay ve cilt tarafından emilimi oldukça hızlıdır, sürüldüğü bölgeyi nemlendirerek  gerek dış etkenlerden (rüzgar, soğuk , sıcak ) gerekse yüz mimiklerinden dolayı oluşan ince kırışıklıkların açılarak daha gergin bir cilde  ve canlı bir bakışa sahip olunmasını sağlar.

Göz çevresi kremi hakkında söyleyebileceğimiz bir diğer şey ise düzenli kullanımda içindeki etken maddelerden dolayı gözlerdeki şişikleri ve göz çevresindeki kazayağı da denilen derin kırışıklıkların kesin tedavisi olmasa  bile büyük oranda giderilmesi eskisi gibi gergin ve parlak haline dönüştürülmesi hedeflenmektedir.

Göz çevresi kremini kullanmaya başlamak için belirli bir yaş yoktur. Bazıları için  bu yaş 20 olurken bir diğeri için 35 olabiliyor. Bunun en temel sebebi yaşam şeklimiz, vücudumuzla ilgilenip ilgilenmediğimiz, beslenme alışkanlığımız, ne kadar asabi olduğumuz, ten rengimiz, yaz aylarında cildimizi güneşten ne kadar koruduğumuz ya da kışın soğukta nemlendirici kullanıp kullanmadığımız, genetik durumumuz, hastalıklar, cilt kalitemiz gibi pek çok şeye bağlıdır. Burada mühim olan mevcut ihtiyacı tespit edip biran önce önlem almaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir