Home » Diğer » Google Adsense ile Nasıl Para Kazanılır?
google adsense para kazanma, google üzerinden para kazanma, blog yazarlığı ile para kazanma

Google Adsense ile Nasıl Para Kazanılır?

Adsense, Google şirketi tarafından oluşturulmuş İçerik Üreticilerinin kendi web sitelerinde reklamlar kullanarak gelir kazanmasını sağlayan bir reklam servisidir. Adsense servisini kullanarak para kazanmak istiyorsanız kesinlikle bir web veya blog sitesine sahip olmanız gerekmekte. Bununla birlikte Youtube kanalınızda da Adsense servisini kullanarak yüksek gelirler elde edebilmeniz mümkün.google adsense para kazanma, google üzerinden para kazanma, blog yazarlığı ile para kazanma

Google Adsense’i kullanarak yüksek miktarlar kazanmak istiyorsanız sitenizi oluşturup sadece reklam koymanız yeterli olmayacaktır. Yeterli miktarda içeriğe ve ziyaretçi sayısını elde etmek zorundasınız. Bunun için ise belki uzun uğraşlar sonucu reklam gelirleri kazanmaya başlayacaksınız ama çok fazla emek verirseniz bunu kısa sürede başarabilmeniz elbet mümkün. Google Reklam konusunda oldukça sert bir politika izleyen bir şirket olduğu için koydukları her kurala uyarak hareket etmenizde fayda var.

Adsense Servisine Başvurmadan Önce Ne Yapmam Gerekiyor?

İçerik konusunu belirlediğimiz sitenizi oluşturduktan sonra direkt olarak Adsense servisine başvurmanızı pek önermiyoruz. Çünkü bu tarz siteler hemen reddediliyor ve insanlarda işi ilerletmede şevk kırıklığına neden olabiliyor. Bu yüzden siteyi oluşturduktan sonra aşağıda yer alan adımları uygulamanız sitenize daha farklı görünüm elde etmesine ve Adsense başvurunuzun onaylanmasına neden olabilir.

  • Adsense Servis Politikalarını takip ederek uygunluğunu tamamlayın.
  • Sahte içerikler yerine orijinal olan içerikler ekleyin.
  • Sitenize İletişim, Gizlilik ve Hakkında sayfası eklemeyi unutmayın!

Önceliğimiz İçerik!

Evet, başlıkta da gördüğünüz üzere yüksek miktarlarda para kazanmak ve binlerce kişinin sitenize girmenizi istiyorsanız içeriklerinizi ön plana çıkarmak zorundasınız. Eğer insanların dikkatini çeken içerikler üretmeyi başarırsanız hızlı bir yükseliş yakalayabilmeniz mümkün.

Reklam Çalışmaları!

İnternet sitenizi oluşturduktan ve içerikleri girdikten sonra yapmamız gereken en önemli şey Reklam çalışmasıdır. Reklam çalışması, insanların sitenize girdikten sonra tıklayacağı panoları ve görsellerin yerlerini belirleme çalışmasıdır. Bu reklam yerlerini oldukça kolay, basit görünen yerlere değil de paylaştığınız içeriğe göre belirlemeniz sitenizin gelirlerini artırmada yardımcı olabilir.

Ziyaretçilere Yönelik Hamleler!

İçerikleri ekledikten ve ziyaretçi kitlesini elde ettikten sonra sadece içeriklerinizi her gün basit bir şekilde girmekle kalmanızı pek önermiyoruz. Elde ettiğiniz kitleyi yükseltmek her zaman sizin onlara sunduğunuz fırsatlara bakıyor. Bu yüzden site üzerinde yapacağınız her hamle onları oldukça fazla etkileyebilir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir