Home » sağlık » Fraksiyonel Lazerle Sivilce İzi Tedavisi

Fraksiyonel Lazerle Sivilce İzi Tedavisi

Fraksiyonel Lazerle Sivilce İzi Tedavisi

Sivilceler pek çok ergen için sorun boyutundadır. Bunun yanında genç kızların da sivilcelerle başının dertte olduğu bilinmektedir. Sivilceler için geliştirilen pek çok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin arasında sivilce kremleri, sivilce maskeleri gibi pek çok farklı tedavi seçeneği bulunmaktadır. Ancak kremler ve maskeler yıllardır yerleşmiş olan sivilce lekelerini tam anlamıyla yok etmiyorsa lazer ile tedavi yöntemi uygulanmaktadır. Fraksiyonel lazerle sivilce izi tedavisi sivilce sorunu olan pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Fraksiyonel lazerle sivilce izi tedavisi lazerle tedavi yöntemleri arasında en çok bilinenlerdendir. Bu lazer genellikle 4 seans şeklinde yapılmaktadır. Bu yöntem bir ayın üzerinde olan bir lazer sistemi tedavisi ile sivilce lekelerini yok etmeyi amaçlamaktadır. Bu yöntemde derin olan yüzeyin derinliği azaltılmakta, çapları küçültülmekte, gözenekler daha fazla daralmaktadır. Ayrıca cildin de hem daha canlı hem de daha berrak hale geldiği söylenebilir. Uygulama en azından 3 seans olacak biçimde yapılmalıdır. Bir ay aralıklarla yapılması en idealidir. Her uygulamadan sonra kızarıklık evresi olabilmektedir. Bu süreç 4 gün sürmektedir.

Fraksiyonel lazerle sivilce izi tedavisi farklı yöntemlerle yapılmaktadır. Genellikle helyum ve karbondioksit fraksiyonel lazer ile tedavi yapıldığı bilinmektedir. İki lazer türünü birden kullanan tedavi merkezleri bulunmaktadır. Fraksiyonel lazerle sivilce izi tedavisi yaparken karbondioksitli olan yöntemden faydalanmak daha derin etkilerin gerçekleşmesini sağladığı için genellikle bu tür lazer daha çok tercih edilmektedir.

Lazerle Sivilce İzi Tedavisi

Sivilceler insan psikolojisini oldukça olumsuz yönde etkileyen rahatsızlıklardan birisidir. Özellikle sivilcelerden sonra arkasında bırakmış oldukları izler bu psikolojik baskıyı daha fazla arttırmaktadır. Toplumdan kendini soyutlama ve insanlara karşı kapalı bir durum içerisine girmesine sebep olmaktadır. Bu sebepten dolayı sivilce izlerinin tedavisi hızlı bir şekilde yapılması gerekmektedir. Günümüzde sivilce izi tedavisine en çok kullanılan tedavi yöntemi ise lazerle sivilce izi tedavisidir. Bu tedavi yöntemi hem acısız olması ile hem oldukça kısa bir süre içerisinde sonuç vermesi sebebi ile oldukça fazla tercih edilmektedir. Her insan üzerinde uygulanmayan bu yöntem uygulanan insanların çoğunda oldukça olumlu sonuç vermiştir. Sonuçlar başarılı olduğundan dolayı da insanlar bu tedavi yöntemine yoğunlaşmıştır.

Bu tedavi yönteminde kullanılan yüksek ısı enerjili lazer ışınları lazer izi dokusuna oluşur. Oradaki dokuyu buharlaştırarak yakarlar. Yanma derinin derinliklerine kadar iner. Kolajende bu yanma hissinden uyarılır ve deriyi onarmaya başlar. Böylece sivilce izi taşıyan deri buharlaşarak vücuttan giderken yerine yeni deri dokusu çıkmaya başlar. Özellikle beyaz tenli insanlarda uygulanan lazerle sivilce tedavisi oldukça başarılı sonuç vermektedir. Esmer tenli insanlar ise bu konuda biraz daha dikkatli olmak zorundadır. Çünkü lazer tedavisinin esmer tenli insanlar üzerinde kullanılması tavsiye edilmemektedir. Ayrıca bu tedavi yöntemi arkasında iz bırakmaması ile bilinmektedir. Bu açıdan oldukça iyi bir iş çıkarmaktadır. Pek çok insan sırf bu sebepten bu yöntemi tercih etmektedir

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir