Home » sağlık » Fazla İştaha Dur Diyen Yiyecekler
iştahı kesen yiyecekler, iştah kapatan yiyecekler

Fazla İştaha Dur Diyen Yiyecekler

Mideye söz geçirmek bazen mümkün olmamaktadır. Sürekli bir şeyler yemeyi istemek ve bundan keyif almak ne yazık ki istenmeyen kiloların habercisi olmaktadır. Fazla kilo almak istememekle beraber sürekli kazınan bir mideye sahip olmak psikolojik açısından da insanı kötü etkileyebilmektedir.iştahı kesen yiyecekler, iştah kapatan yiyecekler

Bunun çözümü iştah kesen besinleri öğrenmek ve uygulamaktır. Bu durumda elde olmadan sürekli yemek yeme ihtiyacı kaybolacaktır.

Peki İştah Kesen Besinler Nelerdir?
Yumurta; Protein açısından zengin olan yumurta tok tuttuğu gibi aynı zamanda da az kaloriye sahiptir.
Badem; Vitamin, lif ve mineral açısından zengin olan badem tok tutma özelliğiyle de çok bilinir. Tok tutması sayesinde kilo vermeyi kolaylaştırır.
Yeşil Çay; Günde 1-2 fincan yeşil çay içmek enerji katacağı gibi insanı tokta tutmaktadır.
Yoğurt; İçerisinde bulunan proteinler sayesinde iştahı bastırır.
Salata; Yemek öğünlerinden önce veya yemek sırasında bir kase salata yemek tokluk hissi verecektir.
Yulaf ezmesi; Düşük kalorili ve tok tutma özelliğiyle kilo vermede yardımcıdır.
Elma; Lifli gıdalar arasında bulunan elma gerektiği kadar tokluk sağlar ve kaybedilen enerjiyi geri getirir.
Havuç; İçeriğinde bulunan vitaminler ve lif sayesinde tok tutmaktadır.
Brokoli; Protein, C vitamini ve lif içermesi bakımından çok zengin bir besindir. Diyet yapanlar için ideal bir kalorisi düşük besindir.
Tok tutan yiyecekleri hayatınıza katarsanız size sağlıkla birlikte ideal bir form sağlayacaktır.
Greyfurtun Muhteşem Zayıflatma Yönü
Uzun süren ve vücudun direncini yok eden diyet listelerinin yerine Greyfurtun gizli sırrı keşfedilmelidir. Doğal olması yönüyle de ilgi çekmekte olan bir diyet türüdür. Üstelik öyle bir etkisi var ki ayda en az 10 kilo verdirmektedir. Greyfurt ile zayıflamak çok daha sağlıklı ve acısız olacaktır.

Aynı zamanda kalp ve sağlık dostu olan Greyfurt mineral bakımından da çok zengindir. İnsana zindelik ve direnç kazandırır. Greyfurt diyetinin en önemli noktası akşam saat 7 den sonra hiç bir şey yememektir. Ancak sağlık sorunu varsa doktora danışılmadan yapılmaması tavsiye edilir.

Greyfurt suyu içerek yapılan diyette istediğiniz her şeyi yiyebilirsiniz anlamı çıkmamalıdır. Yediklerinize dikkat ederek içtiğiniz Greyfurt suyu hızlı kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Greyfurt Diyeti Nasıl Hazırlanır?
1 litre suyun içerisinde 2 adet greyfurt sıkılır ve haftada en az 2 gün iki bardak içilmelidir. İster açken ister tokken içmeniz size kalmış bir durumdur. Bu kürü uygularken en fazla 1 saat su içilmemelidir. İlaç kullanan kimseler doktora danışmadan bu diyeti uygulamamalıdır. Zira greyfurt ilacı midede hapsedebilir.
Dilerseniz Greyfurtun yanında limon ve portakal suyunu da ekleyebilirsiniz. Bu kür 2 günde bitirilmeli ve her hafta taze olarak hazırlanmalıdır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir