Home » Diğer » Farelerin İnsanlara Zararları ve Isırması
farelerin insanlara zararları, farelerin insanları ısırması, farelerin insanlara verdikleri zararlar

Farelerin İnsanlara Zararları ve Isırması

Fareler insanları ısırabilen hatta uyku anında vücut organlarını kemirebilen zararlı canlılardır. Fare ısırması sonucu insanlara veba, humma, sıtma, verem, tifüs, dizanteri gibi ciddi hastalıklar bulaşmaktadır.

Fareler kendilerini savunmak için kişiye saldırarak da ısırmaktadır. Çok güçlü ve keskin dişlere sahip olan fareler etraflarında buldukları cisimleri kemirerek dişlerini sürekli törpülerler.farelerin insanlara zararları, farelerin insanları ısırması, farelerin insanlara verdikleri zararlar

Farelerden gelebilecek zararlardan korunmak adına yaşam alanlarınızı fare ilaçlama firmaları ile irtibata geçerek ilaçlatmalısınız. Aksi durumlarda fareler hızla üreyerek yaşam alanlarını istila ederek büyük zararlara neden olacaklardır.

Fareler doğa ortamında yaşamaya alışkın canlılar olsalar da yiyecek bulmak için açık veya kapalı tüm alanlara yerleşerek yuva oluştururlar. İnsanların yaşam alanlarında yer alan yiyecekler çok keskin koku alma duyusuna sahip olan fareler için vazgeçilmez alanlardır. Bu nedenlere farelere genellikle ev ve işyerlerinin mutfaklarında rastlamak mümkündür. Sağlığımızı tehdit eden haşerelerin yaşam alanlarımıza yaklaşmasına izin vermeden Profesyonel fare ilaçlama firmaları tarafından periyodik ilaçlama hizmeti almak en doğru çözüm yolu olacaktır.

En çok karşılaşılan fare türleri;

 • Çatı faresi
 • Lağım faresi
 • Ev faresi
 • Tarla faresi
 • Pamuk faresi
 • Orman faresi

 

Fare Zararları

Bir kez olsun mutlaka hepimiz fare türlerinden sadece biriyle karşılaşmışızdır. Fare türlerinin yaşam alanlarımıza girmesi özellikle kapalı alanlar içerisinde yuva oluşturmaları büyük tehlike yaratmaktadır.

Uzun yıllardan beri insanlar fareler ile olan mücadelesini sürdürmektedir. Bireysel mücadele sonucu farelerden gelen zararlara maruz kalan insanlar vardır. Farelerden insanlara geçen veba hastalığı nedeniyle çoğu kişi hayatını kaybetmiştir. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte profesyonel fare ilaçlama firmaları, farelerden güvenle kurtulmanın doğru adresi olmuştur.

Farelerden insanlara bulaşan başlıca hastalıklar;

 • Veba
 • Humma
 • Sıtma
 • Verem
 • Tifüs
 • Bağırsak hastalıkları
 • Parazitsel hastalıklar

Aynı zamanda içinde bulunduğu alanda yer alan materyalleri kemiren fareler, büyük problemlerin yaşanmasına ve maddi zararlara sebebiyet vermektedirler. Elektrik kabloları ve su borularının bulunduğu alana giren fareler, elektrik kablolarını kemirerek yangınlara sebebiyet vermekte, su borularını kemirerek ise su baskınlarına neden olmaktadırlar. Yaşam alanlarınızı farelere karşı ilaçlatmanız olası durumları ortan kaldıracaktır.

En çok bilinen fare türleri; lağım faresi, hasat faresi, fındık faresi, çatı faresi, pamuk faresi, tarla faresi, yeleli fare, orman faresi, dikenli fare, keseli fare, ak fare, huş faresi, çekirge faresi, fırça kuyruklu fare, su faresi, çöl faresi.

Fare ilaçlama servisimiz yaşa alanlarınızda karşınıza çıkabilecek tüm fare türlerine karşı fare ilaçlama hizmeti vermektedir. Fare ilaçlama servisi ile irtibata geçmek istediğiniz takdirde iletişim numaralarımızdan 7/24 Müşteri Temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir