Home » Diğer » Evlilik Terapisinin Hayatımıza Etkisi
evlilik terapistinin faydaları, evlilik terapisti neden deneyimli olmalı, evlilik terapistinden destek alma

Evlilik Terapisinin Hayatımıza Etkisi

Evlilik terapisi hizmetlerine karşı artan ihtiyaç ve taleplerle birlikte alan oldukça önemli gelişmeler kaydetmektedir. Ama ne yazık ki toplumumuzun azımsanmayacak çoğunlukta bir kısmı bu hizmetler hakkında yeterince bilgiye sahip değil ya da önemini tam olarak kavrayamamış durumda. Hem evliliğin ilk yıllarında hem de ilerleyen yıllarda çiftler bu hizmete ihtiyaç duymaktadır.evlilik terapistinin faydaları, evlilik terapisti neden deneyimli olmalı, evlilik terapistinden destek alma

Evlilik terapisi hizmetinin alınması için eşler arasında sorun olmasının gerekliliği gibi bir düşünce son derece yanlıştır. Eşler arasında iletişimin daha etkili hale gelmesi ve evlilikte kalitenin artması için de evlilik terapisi hizmetinden yararlanılabilir. Evlilik terapisinin hayatımıza etkisinin neler olacağını iki başlıkta inceleyebiliriz.

Yeni evlenecek çiftler için evlilik terapisi

Evliliğin ilk yıllarında yeni bir hayat düzenin başlaması ile eşler uyum sorunu yaşayabilirler. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için çiftler bir terapi hizmetine ihtiyaç duyarlar. Bu süreç sonunda karşılaşabilecekleri problemlere karşı hem daha güçlü hem de daha olumlu bir tavır sergilemeleri mümkün olacaktır. Bu sayede evlilik hayatına daha sağlam adımlar atmış ve bir adım önde başlamış olacaklardır.

Evli çiftler için evlilik terapisi

Yaşam akışı içerisinde zamanla çiftler pek çok problemle karşı karşıya kalabileceklerdir. Evlilikleri bundan olumsuz etkilenebilir ve yıkılıma noktasına gelebilir. Bu aşamada çiftlerin evlilik terapisi alması bu sorunlarla başa çıkmalarında ve sorunlara bakış açılarını değiştirmelerinde, birbirleri ile olan iletişimlerini olumlu hale getirmelerinde ve yıkılma noktasına gelmiş olan evliliklerinde kurtarmalarında büyük yardım sağlayacaktır.

Evlilik terapisinin hayatımıza etkisi büyük oranda olumlu olacak ve çiftlere son derece olumlu yaşantılar kazandıracaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir