Home » günlük hayat » Evliliği Canlandırma Yolları Nelerdir?
evliliği canlandırma yolları, bir evlilik nasıl canlanır, evlilik monotonluğu

Evliliği Canlandırma Yolları Nelerdir?

Evlilik aşkı öldürür mü yoksa güldürür mü? Sorusu ile başlamak istiyoruz konuya. İlişkiler üzerine yapmış olduğum uzun araştırmalar sonucunda, evliliğin aşkı öldürmesi ya da aşkın ilk gün ki gibi devam etmesinin, tamamen partnerlerin elinde olduğuna karar verdik. Pek çok kişi uzun süre devam eden ilişkilerin monotonlaştığına inanıyor. Aslında monotonluğu evlilik değil, evli olan çiftelerin yaratmasından kaynaklanır. Bu yüzden evliliği canlandırmanın yolları ile ilgili önerilerimi sizler için paylaşıyoruz.

Birbirinizi Özlemeyi Sağlayın: Evliliği monotonluktan kurtarmak için yapmanız gereken ilk adımı ise; evliliğin her dakika birbirinizle olmanız gerektiği yanlışından vazgeçerek başlayınız. Her sosyal aktiviteyi eşinizle birlikte yapmaktan vazgeçiniz. Her birinizin kendine ayırabildiği bir zamanınız olmalıdır. Mesela; eşiniz eve geleceği saatte siz arkadaşlarınızla bir kafede vakit geçirip eşinizin sizi beklemesini sağlayınız. Böylelikle, eşiniz eve geldiği zaman ’eşim zaten evdedir’ düşüncesi yerine ‘acaba hemen eşimi görüp sohbet edebilir miyim’ ? Düşüncesiyle onu heyecanlandırmayı sağlayabilmeniz mümkündür. Elbette bu hareketi alışkanlık haline getirmemeniz gerekir. Haftada 1 ve ya 2 gün eşinizden ayrı kendinize ayıracağınız zamanlar yaratmanız yeterli olur.evliliği canlandırma yolları, bir evlilik nasıl canlanır, evlilik monotonluğu

Ufak Sürprizlerle Eşinizi Şaşırtmalısınız: Özel günler yerine sıradan bir günde yapacağınız sürprizler eşinizi daha çok şaşırtacak ve böylelikle mutlu eder. Mesela; eşinizin cebine koyacağınız ufak bir not, gün içinde eşinizi heyecanlandıracak ve sevindirir.

Mesajlaşmaya Devam Edin: Flört döneminde sevgilinizden sabırsızlıkla beklediğiniz mesajları düşünmelisiniz. Gün içinde eşinizi aramak yerine ara sıra sevgi dolu bir mesaj atarak durumu canlandırabilirsiniz.

Farklı Bir Ortam Yaratın: İşten çıkıp eve doğru geldiğinizi düşünmelisiniz. O sırada cep telefonunuza eşinizden gelen bir mesajda sizi lüks bir otel odasında beklediğini yazan bir mesaj gelse. Ne düşünürsünüz? Oldukça şaşırtıcı ve heyecan verici bir durum değil mi? Neden olmasın? Sonuç olarak evliliğin değil evlenen kişilerin aşkı öldürdüğünü kabul ederek ve flört döneminde yaptığınız aktiviteleri evlilik boyunca da yapmaktan vazgeçmeyiniz. Unutmayın ki evliliği canlandırmanın yolları tamamen sizin elinizde olmaktadır. O halde bugün eşinize nasıl bir sürpriz yapacağınızı düşünmeye başlayın.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir