Home » sağlık » Estetik Diş Hekimliği Dişe Hangi Uygulamaları Yapar?

Estetik Diş Hekimliği Dişe Hangi Uygulamaları Yapar?

Estetik diş hekimliği bonding uygulaması, laminat kaplama, zirkonyum diş, estetik dolgu, dental restorasyon, köprü diş ve protez uygulamalarını işleme alınmaktadır. Estetik diş hekimliğinin son zamanlarda sıklıkla uygulamaya aldığı uygulamalardan biri olan bonding, adeziv sistemi olarak da bilinmektedir. Sahip olduğunuz diş rengini değiştirmek adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen bonding uygulaması aynı zamanda diş şeklinin değişmesine de olanak tanımaktadır. Diş kaybı problemlerinin geri plana alınması adına oldukça ideal olan bonding uygulaması doğal görünümün ön plana çıkmasını desteklemektedir. Estetik diş hekimliğinin uygulamaya aldığı laminat kaplama ise dişlerinizin dış görüntüsünü olumsuz etkileyen tüm faktörlerin geri plana alınmasına olanak tanımaktadır. Sıklıkla tercih edilen uygulamalar arasında yer alan laminat kaplama yarı geçirgen özelliğine ev sahipliği yapmaktadır.

Laminat Kaplamanın Sağladıkları

zirkonyum diş, laminat kaplama, estetik diş hekimliğiDiş üzerinde doğal bir görüntünün oluşmasına imkân tanıyan laminat kaplama kusursuz hassasiyeti sayesinde farklılığın elde edilmesine olanak tanımaktadır. Zirkonyum diş tedavisi ise, estetik görünümün ön plana çıkmasını sağlamakta ve direnç faktörünün de ön plana çıkmasına imkân tanımaktadır. Beyaz bir alışımdan meydana gelen zirkonyum ön dişlerin doğal görünmesi adına da oldukça idealdir. Porselen uygulamasını geri plana alan zirkonyum tedavisi herhangi bir alerji reaksiyonu oluşturmamaktadır.

Hangi İşlemler Uygulanır?

Işık geçirme özelliği sayesinde doğallığın ön plana çıkmasına olanak tanıyan zirkonyum tedavisi estetik fonksiyonların da desteklenmesine imkân tanımaktadır. Estetik diş hekimliğinde kullanıma alınan, estetik dolgu uygulaması ise diğer estetik yöntemlerine göre daha az madde kaybının ön plana çıkmasına olanak tanımaktadır. Estetik dolgu işleminde öncelikle çürükler temizlenmekte ve ardından diş ölçüsü alınmaktadır. Dişlerinizde büyük madde kaybı medyana geldiyse basit cerrahi düzeltmeler aracılığı ile dolgu işlemi uygulamaya alınabilir. En çok tercih edilen işlemler arasında öncülüğünü koruyan dolgu uygulaması aynı zamanda dolgu kırılması probleminde geri plana alınmasını desteklemektedir. Estetik diş hekimliği tarafından uygulamaya alınan bir diğer işlem ise kurom yani tam kaplama tedavisidir. Dişin dış görünüşünü düzeltmek adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen korum kaplama tedavisi renk bozukluklarının da geri plana alınmasına olanak tanımaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir