Home » güzellik-bakım » Epilasyon Nasıl Yapılır?
epilasyonun faydaları nelerdir, epilasyon nasıl yapılır, epilasyon yapma yöntemleri

Epilasyon Nasıl Yapılır?

Epilasyon denince akla hemen bayanlar gelir. Kısmen doğru olsa da aslında erkekler de günümüzde en az kadınlar kadar epilasyon ile uğraşmaktadır. Maalesef biz kadınlar epilasyon denince biraz korkar biraz can sıkıntısı yaşarız. Çoğu zaman, vakit alan, acı veren epilasyon deneyimleri korkuları daha da körükler. Özellikle de bayanların çalışma alanlarına atılması ve iş kadını olması epilasyon ihtiyacını daha da körükledi. Zaman kaybı nedeni ile klasik ve geçici çözümler yerine kadınlar epilasyona yönlendi. Bugün sizinle epilasyona dair tüm detayları ve bilinmeyenleri, ya da yanlış bilinenleri, aslında olması gerekenleri konuşacağız. Öncesinde epilasyon nedir bir öğrenelim.epilasyonun faydaları nelerdir, epilasyon nasıl yapılır, epilasyon yapma yöntemleri

Epilasyon, vücuttaki kılların, tüylerin yapılan işlemler ile vücuttan uzaklaştırılmasına denir. Eskiden beri kadın ile erkeğin varoluşundan bu yana epilasyon değişen yöntemler ile yapılmıştır. Teknik değişse de özellikle de kadınların tüylerden kurtulma isteği ve çabası aynı kalmıştır. Bu da günümüzde yaşanan bu acıları ve çabaları en aza indirecek hatta sıfırlayacak teknolojiyi bulmayı hızlandırmıştır. Henüz acısız bir yöntem bulunmasa da pek çok rahat yol mevcuttur. Epilasyon nasıl yapılır? Bir bakalım.

Epilasyon Çeşitleri

Epilasyon çok çeşitli şekillerde yapılıyor. Sizinle epilasyon çeşitlerinden konuşacağız.

Elbette ilk aklımıza gelen annelerimizin sıkça yaptığı halen de bazılarımızın yaptığı ağda ile epilasyondur. Bu klasik bir yol olup zaman alan bir çözümdür. Maalesef ki tüylere kesin değil geçici çözüm sunar.

Kesin ya da kısmen çözüm sunan diğer epilasyon türleri şunlardır.

İğneli Epilasyon

İsmi bile insanı korkutan bu yöntem kıllar için etkili ve kalıcı bir çözüm sunar. Kılları alınacak bölge önce biraz temizlenir. Alkol ya da kolonya ile silinen kıl köküne iğne ile inilir. Böylece kıl kökü alınıp yakılmaya başlanır. Acı verici olan bu yöntem ile kıl kökü etkisiz hale getirilir.

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon günümüzde en sık yapılan epilasyon türüdür. Lazer makinesi ile kılların olduğu, tüylerle kaplı yere lazer teknolojisi ile uygulama yapılır. Seanslar boyunca yavaş yavaş kıllar yok edilir. Işınlar yardımı ile seanslar boyunca zamanla kıllar yok olur ya da çok cılız çıkar.

Açıklama: Epilasyon nedir, nasıl yapılır ve epilasyon çeşitleri nelerdir onlar anlatılmıştır.

epilasyon nedir, Epilasyon nasıl yapılır, epilasyon çeşitleri, Lazer epilasyon

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir