Home » Diğer » En İyi Suç Belgesel Dizileri
The Confession Tapes

En İyi Suç Belgesel Dizileri

Birçok kişi belgesel izlemeyi sever. İşte belgesel türlerinden bir tanesi olan suç belgesel dizilerinden ön plana çıkan bazılarını inceleyeceğiz.

The Confession Tapes / İtiraf Kasetleri

Tamamen gerçek konuların ele alındığı bu belgeselde gerçek suçlar işleniyor. Bu suçlar her bölümde farklı konulardan olabiliyor ve aynı zamanda gerçek mahkeme görüntüleri de belgesel içinde yer alıyor.The Confession Tapes

The Keepers

Rahibe Cathy Cesnik öldüğü zaman cinayeti uzun bir süre çözülemedi. İşte belgesel de Başpiskopos Keough Lisesi’nde drama ve aynı zamanda İngilizce eğitimi veren rahibenin hayatını ve bu cinayeti ele alıyor. Aynı zamanda lisede öğrencilerin de yaşadığı bazı taciz olayları üzerinde duruluyor.

The Starcaise

Michael Peterson yazardı ve asker kökenliydi. 2001 yılında eşi evinde ölü bulunduğu vakit Michael Peterson suçlandı ve davası da yıllarca sürdü. 2001 yılında başlayan dava 2017’de sonuçlandı yani 16 yıl sürdü. İşte belgeselde de 13 bölüm boyunca bu dava işleniyor ve resmen dizi tadında.

Inside The Criminal Mind / Suçlu Zihinlere Yolculuk

2017 yapımı olan ve 4 bölüm süren belgesel dizisinde adından da anlayacağınız üzere suçluların bu suçları neden işlediği gibi konuların üzerinde duruluyor. Her bölümde farklı bir suçu ele alınan bu yapımda seri katiller olduğu gibi tarikat liderleri de bir bölümün konusu olabiliyor.

Making a Murderer- Bir Katil Yaratmak

Tam 4 Emmy ödülüne sahip olan bu belgesel dizisinde konu Steven Avery isimli zeka seviyesi düşük bir kişi. Bu kişi 1985 yılında bir kadını tecavüz edip öldürmek suçundan dolayı hapse atılıyor. Fakat aslında bu suçu işleyen kişi o değil. 2 sezon boyunca süren ve 20 bölümü olan belgesel dizi oldukça sürükleyici.

Wild Wild Country

Bhagwan Shree Rajneesh ya da bilinen diğer adıyla Osho’nun hayatı anlatılıyor. Osho’nun Rajneesh hareketi, ABD’nin Oregon eyaletinde yaptığı organizasyonlar, nasıl Amerika’ya bu denli yayıldığı ve birden Amerika’nın en çok aranan adamı olması işleniyor. Toplam 6 bölümden oluşan bu belgesel dizisi de türünün en başarılı örneklerinden bir tanesi.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir