Home » Diğer » E-Ticaret Ne Kadar Kolay?
e-ticaret yapmak, e-ticaret sitesi kurmak, e-ticaretten para kazanmak

E-Ticaret Ne Kadar Kolay?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ticaret de gelişlmeye başladı ve son hali olan e-ticaret şeklini aldı. İnternetin artık 7’den 70’e herkesin kullanımına hitap etmesi ile alışveriş yapma alışkanlığı internete taşındı. Bu durum haliyle birçok girişimciyi internet girişimcisi haline getirmeye başladı. Az sermaye ile e-ticarete girmek isteyen binlerce kişi e-ticaret sitesi açmaya başladı. Ancak bu kişilerin sadece bazıları başarılı oldu. Çünkü geriye kalanları e-ticarete dair detaylı bilgileri olmadan sadece “kolay ticaret” diyerek bu işe girişti. Aslında e-ticaret kolay ticaret demek değildir. Aksine bazı durumlarda normal ticaretten çok daha karmaşık yapıya sahiptir.e-ticaret yapmak, e-ticaret sitesi kurmak, e-ticaretten para kazanmak

E-ticaret kolaydır demek yanlış olur. Ancak bilgili bir şekilde girildiğinde e-ticaret kazançlıdır diyebiliriz. Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi internetten satmak istiyorsanız öncelikle bir internet sitesine ihtiyacınız olacak demektir. İnternet sitesi kurulumu için isterseniz joomla, woocommerce gibi ücretsiz çözümleri tercih edebilir isterseniz de ücretli yazılımları kullanabilirsiniz. Her durumda internet sitenizi kurduğunuzu varsayalım.

İnternet sitenizden ödeme almanız gerekir ki tiaret yapıyor olun. Bunun için de sanal pos ihtiyacınız olacaktıtr. İpara, paytr, iyzico gibi sanal pos sağlayan yerler ile iletişime geçebilir ve sanal pos isteyebilirsiniz. Unutmayın ki buralardan sanal pos alabilmeniz için şahıs şirketi, limited veya anonim şirket sahibi olmanız gerekecektir.

E-ticarete ilk kez adım atıyorsanız ve hazırda kurulu bir şirketiniz yoksa şahıs şirketi kurarak yola çıkabilirsiniz. Vergilendirme vb. açısından belirli bir kazanca kadar şahıs şirketi kurmak mantıklı bir çözümdür. Eğer satışlarınız iyi giderse aşhıs şirketinizi kapatıp limited veya anonim şirket kurarak yolunuza devam edebilirsiniz. Doğrudan limited ve anonim şirket kurmak bir hayli yük olacaktır. Şirket türleri ve vergilendirme ile ilgili bilgi sahibi olmak için biraz araştırma yapmanızı tavsiye ederiz.

Dijital reklam nedir, nasıl yapılır gibi konularda bilginiz yoksa bunları da mutlaka öğrenmelisiniz. Eğer kendiniz dijital reklam verip yönetebilecek kadar kapsaiteye sahip değilseniz bu durumda bir reklam danışmanından destek almalısınız. Doğru reklam yayını başarı getirecektir.

Bu yazımızda ele aldığımız konular ve çok daha fazlası e-ticaret ile ilgilenmeye başladığınızda karşınıza çıkacaktır. Şimdi kendiniz karar verin e-ticaret cidden çok mu kolay çok mu zor?

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir