Home » Yiyecek-İçecek » Doğal Besinlerin Faydaları Nelerdir?

Doğal Besinlerin Faydaları Nelerdir?

Doğal olan her şeye evet demelisiniz. Artık pratik tarifler ile evde yapabileceğiniz doğal içecek ve yiyecekler çok yağ içermeyen ve şeker kullanmanıza gerek kalmayan formülleri ile yemenizde kolaylıklar sunmaktadır. Zaten kendi içlerinde bu besinleri yerinde kullandığınızda açığa çıkacak olan şeker ve yağ oranları sizin almanız gereken günlük ihtiyacınızı karşılayacaktır.  Kışı defneyaprağı, ıhlamur, rezene papatya ile yapacağınız çaylar marketten alacağınız çayların yerini kolaylıkla alacaktır. Vücutta ağrılarınız dindirecek ve istenmeyen kilolarınızı atmakta yardımcı olacak doğal ürünler bütün aktarlarda uygun fiyatlarda satılmaktadır.doğal besinler, doğal besinlerin faydası, besinlerin faydası

Sebze Yemenin Faydaları Nelerdir

Sebzeler yeşil renkleri ile zaten kışın alınması gereken gıdaların başında gelmektedir. Sindirime yardımcı olan, kalp düzensizliklerine etki eden, kan akışında hızlanmayı arttıran sebzeler oldukça faydalıdır. Kışın pırasa yemek her ne kadar sevilmese de en sağlıklı yiyecektir. Soğan halkalarının arasında bulunan direnç arttırıcı E ve A vitaminleri bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirecektir. Salata olarak ya da pişirerek yiyebileceğiniz sebzeler farklı yiyecekler olarak tüketilebilir. Pişirdiğiniz zaman yoğurtla etkisini arttırabileceğiniz en sağlıklı yiyecekler haline dönüşecektir.

Meyve Yemenin Faydaları

Meyveler dört mevsim yenilmesi gereken besinlerdir. Kan yapıcı, sakinleştirici, idrar sökücü, tansiyonu ve şekeri dengeleyici, dinlendirici, kılcal damarları kuvvetlendirici, kansızlığa iyi gelmesi nedeni ile bolca tüketilmelidir. Meyve içinde doğal olan şeker yenebilir. Şeker hastalarının şekerini yükselteceği düşünülen meyveler aslında hormonlu olmadığı sürece şekere etki etmeyecektir. Mide rahatsızlıklarında dışı kırmız ve içi beyaz olan elmalar eksin çözüm sunmaktadır. Aşırı şişkinlik, ağrı, gaz sancılarına iyi gelen elma kışın yenilen yemeklerden hemen sonra alınarak faydalı olacaktır. Mide yanmaları ve ekşimeleri için deneyebileceğiniz elmanızı kahvaltıdan sonra ve yatmadan önce yenmek fayda sağlayacaktır. Bol antioksidan içeren meyveler direncinizi arttırabildiği gibi vücuttaki savunma mekanizmasını da güçlendirecektir. Her meyvede bulunan su miktarı su içemeyenler için de çözüm olabilir. Günde bir ya da iki porsiyon yiyebileceğiniz meyveniz evinizde mutlaka olmalıdır. Kışın en çok tüketilen muz ise lifli yapısı sayesinde mideye yine çözüm olacaktır. Doygunluk hissi alacağınız muzu yerli ürünlerden almanız doğal olacaktır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir