Home » sağlık » Diş Teli Nasıl Takılır ve Nasıl Çıkarılır?
diş teli nasıl takılır, diş teli kimlere uygulanabilir, kimler diş teli taktırabilir

Diş Teli Nasıl Takılır ve Nasıl Çıkarılır?

Dişlerimiz gülücüklerimizin parçalarıdır. Bu nedenle onlara iyi bakmalıyız. Fakat bazı nedenlerden dolayı dişlerimizde problemler yaşayabiliriz. Örneğin; dişlerin üst üste çıkması sonucu çarpıklaşması, dişler arasındaki boşlukların giderilmesi gibi sorunların tedavi yöntemi diş telleridir. Diş telleri, dişlerimizin arasındaki boşlukları gidermeye ya da dişlerimizde oluşan çarpıklıkların giderilmesi için şarttır. Peki ama diş teli nasıl takılır ve nasıl çıkarılır?diş teli nasıl takılır, diş teli kimlere uygulanabilir, kimler diş teli taktırabilir

Diş teli takmak için öncelikle dişlerin önceki halinin fotoğrafı çekilir. Dişler, diş teli ile tedavi edildikten sonra ki hali ile karşılaştırmak için. Daha sonra dişlere kare şeklinde olan ekartör adı verilen plastikler takılır. Bu plastikler özel bir yapıştırıcı sayesinde dişlere yapıştırılır. Bu yapıştırıcılar mavi ışıkta sertleşen bir konsepte sahiptirler. Sertleşen bu malzemeden sonra ekartör çıkartılır ve braketlerin ortasından geçen uzun bir tel aracılığı ile tutturulur.

Diş teli nasıl takılır ve nasıl çıkartılır? Sorusunun ikinci kısmına gelecek olursak; bu işlemi gerçekleştirmek için kullanılan özel malzemeler bulunmaktadır. Kullanılan bu pratik malzemeler sayesinde diş telleri yaklaşık birkaç dakika içerisinde çıkarılmaktadır. Diş telleri çıkarıldıktan sonra önemli olan nokta dişlerin üzerinde bulunan özel yapıştırıcı maddeyi dikkatlice çıkarmaktır. Fakat bu işlem gerçekleştirilirken diş minesine zarar vermemek gerekir. Diş minesinin çizilmemesi içinde özel malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemeler oldukça pahalı bir maliyete sahiptirler. Eğer dişler bu malzemeler ile temizlenmezse diş mineleri çizilebilir hatta beyazlığını kaybedebilir. Bu nedenle güvenilir, işinin ehli bir diş doktoruna dişlerinizi emanet ediniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir