Home » sağlık » Diş Teli Nasıl Takılır ve Kaç Farklı Şekilde Takılabilir?
diş teli nasıl takılır, diş teli kimlere uygulanabilir, kimler diş teli taktırabilir

Diş Teli Nasıl Takılır ve Kaç Farklı Şekilde Takılabilir?

Diş teli nasıl takılabilir konusunda birçok soru geliyor. Aslında bu olay oldukça basit, ancak basit olduğu kadar önem arz eden bir olaydır. Bu esnada kişi diş teli taktırırken titiz davranmalı ve taktırdıktan sonra da bazı detaylara dikkat etmelidir. Diş teli taktırma işlemi; uzman bir diş hekimi tarafından yapılmaktadır. Uzman diş hekiminden muayene olmak üzere randevu almalı ve daha sonra tarih geldiğinde doktora giderek diş teli taktırma işlemini başlatabilirsiniz. Muayene esnasında diş hekimi diş ve çene yapınızı inceleyerek, seçeceğiniz diş teli çeşidi doğrultusunda ağız yapınıza uygun bir kalıp hazırlamaktadır. Tabi bu kalıbın hazırlanabilmesi için diş ya da dişlerde herhangi bir sorunun bulunmaması önem arz etmektedir. Böyle bir durum var ise; öncelikli olarak bu sorunların giderilmesi gerekmektedir. Dolgu yapılması gereken diş ya da dişler var ise şayet dolgu yapılmalı; çekilmesi gereken diş ya da dişler var ise çekilmelidir. Daha sonra diş teli taktırma işlemi başlatılmalıdır. Bu tür sorunları bulunan kişi ya da kişiler için diş hekimi uygun bir tarih verir ve bu tarih geldiğinde dişlere dolgu yapar ya da çeker. Bu sayede dişlerde açığa çıkmış olan sorunlar giderilmiş olur.diş teli nasıl takılır, diş teli kimlere uygulanabilir, kimler diş teli taktırabilir

Sorunlu dişlerin giderilmesinden sonra doktorun vereceği tarihte kontrol yapılır ve kontroller olumlu geçmiş ise; diş teli nasıl takılabilir konusu açığa çıkar. Diş hekimi, kişinin kendi hür iradesiyle seçeceği diş teli çeşidine uygun olacak şekilde kalıp hazırlamak üzere; diş teli taktırmak isteyen kişinin diş ve çene yapısını inceleyerek ölçü olur. Daha sonra diş teli taktırmak isteyen kişiye uygun bir tarih verir ve bu tarihe kadar ölçüye kalıba oturtur. Uygun tarih geldiğinde de diş teli taktırmak isteyen kişinin dişlerine oluşturulan kalıp dikkatli bir şekilde takılır.

Diş teli nasıl takılabilir sorusu bu şekilde cevap bulurken; bu esnadan sonra da diş teli taktırmak isteyen kişinin dikkat etmesi gereken durumlar vardır. Bu; diş teline alışılması, kişinin sorun yaşamaması adına önemlidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir