Home » sağlık » Diş Teli Fiyatı Neye Göre Değişir?
diş teli fiyatları, diş teli fiyatlarının belirlenmesi, diş tellerinin fiyatları ne kadar

Diş Teli Fiyatı Neye Göre Değişir?

Ortodonti bölümü içerisinde önemli bir yere sahip olan diş teli taktırma operasyonu; fiyat farklılıklarıyla insanların karşıların çıkan tedavi yöntemidir. Bu tedavi yönteminde meydana gelen fiyat farklılığı; hem kişinin diş ve çene yapısına, hem de diş teli çeşidine göre değişkenlik göstermektedir. Herkesin diş ve çene yapısı bir olmayacağı için, diş teli fiyatı da farklılık göstermektedir. Aynı şekilde kişinin kendi seçeceği diş teli çeşidi de; bu fiyat farklılığının meydana gelmesine önemli bir etkendir. Diş teli çeşitleri; metal diş telleri, dişin arka tarafına takılan lingual diş telleri ve şeffaf diş telleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu diş tellerinin her birisinin farklı farklı fiyatları bulunmaktadır. Genel olarak en çok rağbet gören metal diş telleri olmaktadır. İnsanlar eskiden beri bu diş telini benimsedikleri için; bu diş teline daha fazla güven duymaktadırlar. Özellikle ebeveynler, çocukları için bu diş telinin daha uygun olacağını düşünmektedirler. Bu yüzden daha çok küçük çocuklarda metal diş teli kullanımı yaygın olmaktadır.diş teli fiyatları, diş teli fiyatlarının belirlenmesi, diş tellerinin fiyatları ne kadar

Diş teli fiyatı; diş teli çeşitlerine göre farklılık gösterirken, metal diş telleri diş teli çeşitleri arasında en ucuz olanıdır. Daha sonra diğer diş teli çeşitleri gelmektedir. Dişin arka tarafına takılan lingual adı verilen ve dışarıdan bakıldığı zaman görülmeyen özelliğe sahip olan diş telleri; daha avantajlı diş teli çeşidi olarak gözlemlenmektedir. Aynı şekilde şeffaf diş telleri de daha fazla avantajı olan diş teli çeşidi olarak bilinmektedir. Bu diş teli de yine dışarıdan bakıldığı zaman şeffaf görünümü sayesinde fark edilememektedir. Aynı zamanda çıkarılıp takılabilir özelliği sayesinde de insanlar kolaylıkla katı gıdaları tüketebilmektedirler. Bu diş teli sayesinde yemek yeme konusunda zorluk çekmeyen kişiler; aynı zamanda dişlerini de daha kolay temizleyebilme fırsatıyla karşılaşırlar. Hal böyle olunca bu diş telinin fiyatı da yüksek olmuş olur.

Diş teli fiyatı; diş telinin çeşidi ve kişinin diş ve çene yapısına göre değişkenlik gösterirken; kişi Ortodontiste başvurmadan ne gibi bir fiyatla karşılaşacağını bilemez. Bu yüzden ilk muayene önem diş teli taktırmak isteyen kişiler açısından önemlidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir