Home » anne-çocuk » Çocuk psikoloğu hizmetleri neleri kapsar?
çocuk psikoloğu hizmetleri, çocuk psikoloğu neler yapar, çocuk psikoloğunun faydaları

Çocuk psikoloğu hizmetleri neleri kapsar?

Bebeklik ve çocukluk dönemlerinde olan çocuklarımızın, gelişimsel gecikmeler, gecikmiş konuşmaları bulunanlar, aşırı hareketlilik denilen hiperaktivite hastalığı, dikkat eksikliği, öğrenme güçlükleri yaşayanlar, uyum sorunu ve davranış sorunları, okul olgunluğu olup olmaması, okul başarısızlığı olanlar, verimli ve etkili ders çalışma isteklendirme oluşması, sınav kaygısı, kariyer planlama gibi sorunlar açısından çocuk psikoloğu hizmetleri alabilirler.çocuk psikoloğu hizmetleri, çocuk psikoloğu neler yapar, çocuk psikoloğunun faydaları

Psikoloğa gidilmesi gereken sorunlar

Ergenlik ve Yetişkinlik Döneminde olan bireylerin, eğitim ve iş hayatında zorluklar, sosyal ve duygusal ilişkilerde sorunlar da gereken danışmanlık sektörü ile aile içi anlaşmazlıklar, dikkat sorunları, Yaşlılık Döneminde olan unutkanlık, sosyallikte uyum sorunları, duygusal sorunlar gibi konularda çalışmalarını sürdürmekte olan çocuk psikoloğu hizmetleri. Bu çalışmalar ve hizmetler sırasında, ihtiyaca göre farklı uzmanlarla ve danışmanlarla işbirliği yapılmaktadır. Çocuk Aile Danışmanlığı Merkezi farklı ve değişik sertifikalı uzmanlık alanlarının aynı bireyler veya kurum için danışmanlık hizmeti vermesini sağlayan bir oluşum ve kurumdur.

Gelişim takibi

Her çocuğun okula gitmeden önce, okul öncesi olan dönemden başlayarak gelişim takibinin yapılması ve buna göre gelişim programının oluşturulması açısından çocuğa daha sağlıklı bir gelecek sunmak için gereklidir ve önemlidir. Bununla birlikte çocuk gelişimi bir ömür boyu sürmektedir. Önemli olan ise çocuğun gelişimini destekleyen şartları da yerine getirmektir. Bu yüzden psikolojik danışmanlık oldukça önemlidir. Psikolojik danışmanlık alan bir birey daha iyi koşullarda ve şartlarda büyür ve gelişir. Özgüvenli oluşu sayesinde hayatı sever.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir