Home » sağlık » Bitkisel Varikosel Tedavisi Yapımı
bitkisel varikosel tedavisi, varikosel sebepleri, varikosel tedavisi yapımı

Bitkisel Varikosel Tedavisi Yapımı

Varikosel hastalığı her iki testiste de görülebilmesine rağmen genel olarak sol testiste oluşan ve testise giden damaların genişlemesinden kaynaklanan bir rahatsızlıktır. Kısırlık nedenleri arasında oldukça büyük bir yere sahip Varikosel, fiziksel nedenler ile çocuk sahibi olamayan erkeklerin %35′inde görülmektedir. Çocuk sahibi olan erkeklerde de görülebilen Varikosel hastalığı, bazı erkeklerde etkisini daha da fazla göstermektedir. Varikosel sorunu ilerleyen aşamalarda sperm üretimini doğrudan etkileyerek, sperm kalitesinin bozulmasına ve dolayısı ile kısırlığa neden olabilir.bitkisel varikosel tedavisi, varikosel sebepleri, varikosel tedavisi yapımı

Bir defa çocuk sahibi olan erkeklerinde arada geçen süre içerisinde ilerleyen Varikosel sorunu nedeni ile çocuk sahibi olamaması oldukça yaygın olarak görülen bir durumdur. İleri Varikosel sorunlarında hekim cerrahi müdahale ile tedavi uygulama kararı vermektedir. Varikosel ameliyatı genellikle kasık bölgesinden testis içerisinde girilerek, sorunlu damarın işlevinin düzeltilmesi olarak tamamlanır. Varikosel ameliyatının ardından testis eski fonksiyonlarına sahip olduğundan, sperm kalitesindeki artış nedeni ile kısırlık sorunu da ortadan kalkmış olur.
Varikosel tedavisi esnasında bitkisel yöntemler de destek amaçlı kullanılabilinir. Özellikle doğal içerikli bitki çayları içerek dolaşım sisteminin hızlandırılması, testis bölgesindeki damarların daha etkin çalışmasını sağlayacaktır. Ayrıca sakinleştirici içeriği bulunan doğan bitkiler ile demlenen çaylar da, oluşabilecek testis ağrılarının şiddetinin azaltılmasını sağlayacaktır. Böylece Varikosel tedavi süreci hem daha konforlu hem de çok daha kısa bir süre içerisinde tamamlanabilir.

Varikosel ameliyatı ardından pek çok erkek uzun süre cinsel aktivitelerde bulunamayacağını düşünür ancak böyle bir durum söz konusu değildir. Erkeğin cinsel birliktelik yaşaması için gerekli olan penis işlevleri ile ilgili sistemler üzerinde yapılan bir operasyon olmayan Varikosel ameliyatı, testis damarları üzerinde yapılan bir uygulamadır. Bu sebeple kişinin cinsel ilişkiye girmesini kısıtlayan, Varikosel ameliyatı sonrası gelişen bir durum da söz konusu değildir. Hasta Varikosel ameliyatı sonrasında dilediği zaman cinsel ilişkiye girmekte serbesttir. Ancak yine de hafif bir operasyon dahi olsa hekimler hastaların zorlanmaya bağlı testis ağrısı yaşamaması için ilk birkaç gün hastaların dinlenmesini istemektedir. Ayrıca ağır kaldırmamaya ve uzun süre ayakta kalmamaya da özen gösterilmelidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir