Home » güzellik-bakım » Bazı Makyaj Teknikleri
makyaj teknikleri, hızlı makyaj teknikleri, hızı makyaj teknikleri nelerdir

Bazı Makyaj Teknikleri

Her bayan güzel görünmeyi hakediyor. Zaten bu kadınların genel yapısında vardır. Her kadın güzeldir. Bakımlı veya bakımsız kadın vardır bence. Her bayan güzel görünmek için makyaj yapar, yapmazsa kesinlikle bir makyaj malzemesi taşır, tabi makyaj yapmayan bayanların cilt güzelliği müthiştir. Ama iş gereği olsun, özel davetler olsun bayanlar makyaj yapmak isterler.

Size makyaj yapma adımlarını tektek sıralamak istiyorum. Öncelikle makyaj tekniklerine başlamadan önce makyaj yapmak için gereken malzemelerimizi yazıyoruz.makyaj teknikleri, hızlı makyaj teknikleri, hızı makyaj teknikleri nelerdir

Makyaj yapmak için gereken malzemeler;

Hata örtmek için kullandığınız concealer

Pudra

Fondöten

Far

Mascara

Allık

Ruj

Kalem

Eyeliner

Artık malzemelerinizi temin ettikten sonra, tekniklere geçebiliriz.

Makyaj Yapma Teknikleri

Concealer Uygulaması: Concealer cildinize göre 1-2 ton açık olmalıdır. Concealer’ ı gözaltınıza ve göz pınarlarınıza parmak ucu veya sert bir  fırça ile uygulamanız yeterlidir.

Bayanlarımızın bir çoğunda burun kenarlarının da kırmızılık bulunabilir. Bunun haricinde dudak üstü ve kaşların arasındaki kızarıklıklar için hata örtücü kullanmak gerekir.

Fondöten seçimi ve uygulama: Güzelliğiniz için ilk önemli şey pürüzsüz ve güzel veya doğal bir ten rengi için, cilt ve ten renginize uygun olacak fondöten seçimidir.

Seçmiş olduğunuz fondöteni sürmenden önce cildinizin nemlendirilmiş ve temiz bir kıvamda olmasına dikkat etmelisiniz.

Ciltidiniz genç ise daha ince bir fondötene rengi seçin. Fondöteni cildinize yedirerek sürün.. Pudrayı sürmeye geçmeden önce fondöteni sürümünüzü bittiği andan itibaren 1 veya 2 dakika bekleyin.

Pudra için seçim ve uygulama: Doğru pudra cildinizdeki parlamaları önleyen ve makyajınızın kalıcılığını sağlayan pudradır. Tendeki yağlı gördüğünüz yere bir fırça veya sünger yardımı ile o noktaya sürmeniz önerilir.

Makyajınızı bu doğrultu da kontrol edebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir