Home » sağlık » Alexandrite Lazer Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Alexandrite lazer nedir, Alexandrite lazer uygulamaları

Alexandrite Lazer Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Temelinde karşı cinse daha estetik ve çekici görünmek yattığı sanılsa da aslında istenmeyen tüylerden arınmak bir kişisel bakım ihtiyacıdır. Kişi böylelikle kendini daha temiz ve bakımlı hissedecek artı olarak da vücudun istenmeyen tüylere bağlı olarak üretebileceği mikro organizmalardan da uzak durmuş olacaktır.  Bu konudan bahsederken özellikle bayanların adı geçmesine rağmen erkeklerin de bu hizmet ile sıkça ilgilendiği bilinen bir gerçektir. Çünkü dediğimiz gibi istenmeyen tüylerden arınmak daha temiz ve sağlıklı olmak için herkes tarafından hissedilen bir ihtiyaçtır.Alexandrite lazer nedir, Alexandrite lazer uygulamaları

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için başvurulan yöntemlerden bazıları gelenekle geçmiş zamanlardan günümüze kalmış yöntemler iken bazıları da teknoloji ile tıbbın birleşiminden doğmuş cihaz ve tekniklerdir. Bu modern tekniklerin ise başında lazer epilasyon ile tedavi gelmektedir.

Modern yöntemler dediğimiz lazer epilasyonlar, kökü zayıflatacağı için zaman sonra tamamen bölgenin tüyden arınmasını sağlarlar. Bu nedenle ilk uygulanmaya başlandığı yıllardan sonra mucize muamelesi görerek hızla yayılan lazer epilasyon tedavisi, Türkiye’de de yaygın bir kullanım alanına sahiptir.

Lazer tedavi yönteminden bahsettikten sonra şimdide Alexandrite lazer yöntemi ve Alexandrtie Ankara hakkında bildiklerimizi sizlerle paylaşalım.

Alexandrite yöntemi olarak isimlendirilen lazer yöntemi, bu ışın ile tedavi teknolojisinin sunduğu son model seçeneklerden biridir. Alexandrtie uygulamasının tercih edilmesi hızlı ve acısız bir yöntem olarak bilinmesinden kaynaklanıyor.

Alexandrite lazer yönteminde sistem, ışınlar yöntemi ile kıl köklerinin tahribi ve birkaç seans sonunda ise onlardan tamamen kurtulmak şeklinde izah edilebilir. Deri üstünde kalan tüyler ise buharlaştığından cilde ağdalı görüntüsü verir. Uygulama her bölgeye ve her ten rengine uygulanabilir. Eğer tende bir bronzlaşma söz konusu değil ise her mevsim içinde uygulama mümkündür. Alxandrite Ankara hakkında ilk söylenmesi gereken ülke çapında olumlu bir üne sahip olduğudur. Lazer epilasyon ışın tedavisi olduğu için uygulanması uzmanlık ve titizlik gerektirir. Aksi durumlarda vücutta tahribata hatta ciltte ciddi sağlık sorunlarına neden olunabilir. Türkiye’nin birçok yerinde uygulanan Alexandrtie yönteminde profesyonel uygulama alanları ve uzman kadroları ile Ankara dikkat çeken illerden biridir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir